KHLPN po przerwie świątecznej wznowiła rozgrywki.
niedziela, 07 stycznia 2018 19:39

logo khlpn male

Zakończyła się 6 kolejka XXVIII edycji KHLPN, po której czołowe drużyny utrzymały swoje pozycje w tabeli.

 

 

 

 

 

Lider tabeli FC II Kartuzy podejmował aspirujące do czołowych miejsc Słońce Kartuzy. Przez większą część spotkania wynik meczu był zadowalający dla zawodników Słońca, którzy prowadzili nawet 3-0. Jednak najwyraźniej zawodnikom tej drużyny zabrakło sił. W 2 ostatnich minutach stracili 2 bramki i ostatecznie przegrali mecz 3-5. Porażka Słońca znacznie zmniejsza szanse na pozycję medalową, natomiast FC II Kartuzy zrobił kolejny krok do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji.

Drugi w tabeli Markbud Grzybno pewnie pokonał ABA-Sport.pl, podobnie jak trzeci zespół tabeli Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy, który zwyciężył Atut Kartuzy 8-1.

 Zapewne z wyniku meczu nie są zadowolone zespoły Krzewi Róg Garcz oraz Gaz Rom. Obie drużyny myślą o medalach ale tym pojedynku musiały podzielić się punktami, ponieważ po ostatnim gwizdku na tablicy  widniał wynik 5-5.

O tym, że do każdego spotkania w KHLPN należy podchodzić z właściwą koncentracją przekonał się debiutant rozgrywek - Chłodnia Kartuzy. Rywal, Elwoz Szklana okazał się bezlitosny i  rozbił Chłodnię wygrywając aż 21-1.

Niespodzianką tej kolejki jest zwycięstwo CUBE Kartuzy nad Markazem Kartuzy 4-2. Przed tym spotkaniem w opinii kibiców zdecydowanym faworytem był Markaz, który należy do grupy drużyn walczących o czołowe pozycje. Zwycięstwo Cube pozwala zawodnikom tej drużyny dopisać do swojego dorobku 3 punkty, natomiast zawodnikom Markazu może znacznie utrudnić walkę o medale.

Najbliższa kolejka zaplanowana jest na 14 stycznia. Zapraszamy.