KHLPN. 13/14 kolejka.
niedziela, 19 lutego 2017 19:00

logo khlpn maleZakończyła się przedostatnia kolejka Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Okazuje się ze na ostateczne rozstrzygnięcia musimy poczekać do ostatniej kolejki.

 

 

 

 

 

W I lidze najważniejszym wydarzeniem był pojedynek Markbudu Grzybno z Elusem Kartuzy. Elus w tym meczu mógł zapewnić sobie wicemistrzostwo ligi, jednak nie wykorzystał tej szansy. Zespół z Grzybna okazał się lepszy w tym spotkaniu i wygrywając 2-1 nadal zachował realne szanse na 2 miejsce w końcowej klasyfikacji. Zbrójstal Kartuzy, który podejmował nowego mistrza KHLPN New Look Kartuzy ambitnie walczył o brązowe medale. Chociaż wynik 3-3 z faworyzowanym przeciwnikiem należy uznać za sukces, to jednak pozbawił Zbrójstal szansy na trzecie miejsce w tabeli. Te szanse ma jeszcze Syldar Kiełpino, który zwyciężył Elwoz Szklana 4-3. Aby tak się stało będzie musiał zwyciężyć Markbud Grzybno w ostatniej kolejce.
W drugiej lidze doszło do zmiany na pozycji lidera. Stało to się za sprawą porażki Kwiaciarni Zaremba Kartuzy z drużyną Słońce Kartuzy. Początek spotkania należał do Kwiaciarni, która szybko wyszła na prowadzenie. Jednak zawodnicy Słońca wykazywali duże zaangażowanie co przekładało się na sytuacje podbramkowe i co najważniejsze były one skuteczne. W sumie zdobyli 5 bramek a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.
Potknięcie lidera i okazję awansu na 1 miejsce w tabeli wykorzystał Markbud II Grzybno, który pokonał Usługi Stolarskie Grzybno 7-3. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek o dwa punkty wyprzedza wcześniej wspomnianą Kwiaciarnię Zaremba Kartuzy. Ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Krzewi Róg/ Europak Garcz, którzy pokonali Atut Kartuzy 7-1. Punkty zdobyte przez drużynę z Garcza pozwoliły utrzymać trzecią pozycję w tabeli. Natomiast dla Atutu porażka oznacza pozbawienie szansy na zdobycie brązowych medali. Kolejne 3 punkty do swojego dorobku dopisują zawodnicy Gaz Rom, którzy pokonali CUBE Kartuzy 7-6.

Ostatnia kolejka rozgrywek odbędzie się za tydzień, tj. 26 lutego od godz. 10.00. W niej kilka ciekawych spotkań stanowiących o końcowej klasyfikacji w poszczególnych ligach. Oficjalne zakończenie wraz z turniejem o Puchar Ligi obędzie się 5 marca 2017. Zapraszamy.