KHLPN. 12/13 kolejka.
niedziela, 12 lutego 2017 19:47

logo khlpn male

Rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej wkroczyły w decydującą fazę.

W 1 lidze znamy nowego mistrza – New Look Kartuzy zapewnił sobie tytuł najlepszej drużyny już dwa tygodnie temu. W tej kolejce nowy mistrz pokonał Elwoz Szklana 13-4. Tymczasem trwa rywalizacja o pozostałe miejsca na podium. Medal choć jeszcze nie wiemy jakiego koloru ma zapewnione Elus Kartuzy, który w tej kolejce pokonał Syldar Kiełpino 5-4 i do tytułu wicemistrza brakuje mu tylko 1 punktu. Inny kandydat do 2 miejsca w tabeli, Markbud Grzybno pokonał Zbrójstal Kartuzy 5-2. Zarówno Zbrójstal jak i wcześniej wspomniany Syldar nadal zachowują szansę na brązowe medale.

Wydarzeniem kolejki w II lidze było spotkanie pomiędzy czołowymi drużynami walczącymi o najwyższe miejsce w tabeli: Markbudem II Grzybno i Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy. Wynik 1:1 powoduje, że rywalizacja o 1 miejsce w tabeli nie jest rozstrzygnięta, jednak gwarantuje tym zespołom podium w końcowej klasyfikacji. W walce o medale uczestniczy również drużyna Krzewi Róg/Europak Garcz, która pokonała Gaz-Rom 5:3, a także Słońce Kartuzy, który zwyciężył CUBE Kartuzy 6:3. Szanse na brązowe medale zachował zespół Atut Kartuzy, który pokonał Usługi Stolarskie Grzybno 6:2.