Elus samodzielnym liderem
poniedziałek, 01 grudnia 2008 16:53

Za nami III kolejka. Jak dotąd najciekawsza, która przyniosła nam kilka niespodzianek. Pokazała również, że aby wygrać mecz zespół musi być maksymalnie skoncentrowany.
Już pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami AGD RTV Zarex Kartuzy i Architrawem Łapalice przyniósł ogromną niespodziankę.

Zespół z Kartuz, który przez kibiców skazany był na porażkę wykazał się ogromną determinacją i już na samym początku strzelił bramkę dającą prowadzenie. Po kilku minutach gry dołożył kolejne trafienia i prowadził  3-0. Architraw, który chyba zlekceważył przeciwnika do przerwy zdołał odpowiedzieć tylko jedną bramką. Druga połowa to nieustanne ataki zespołu z Łapalic jednak interwencje bramkarza zespołu Zarexu lub szczęcie w postaci słupków lub poprzeczki powodowały, że wynik nie ulegał zmianie. Tymczasem w grę zespołu z Łapalic zaczęła wkradać się nerwowość. Bramkę kontaktową strzałem z za pola karnego pod poprzeczkę strzelił Uzarek a za chwilę z rzutu wolnego przedłużonego kolejną dołożył Kostka . Trzeba powiedzieć, że Zarex również miał kilka okazji do strzelenia kolejnych bramek jednak kontry zespołu okazywały się nieskuteczne. Wynik końcowy 3-3. Zarex zadowolony, Architraw chyba nie.
W meczu niepokonanych drużyn Elus Kartuzy pokonał Grunke Somonino 6-4. Tym samym drużyna z Kartuz stała się samodzielnym liderem. Mecz był zacięty i dostarczył kibicom wiele emocji. Co chwilę do interwencji zmuszani byli bramkarze obu drużyn: Tadeusz Jankowski (Elus) i Łukasz Jankowski (Grunke) . Natomiast skutecznością popisali się napastnicy Mateusz Pytka (Elus) oraz  Jan Przybyszewski (Grunke), którzy strzelili po 3 bramki.
Metal Serwis Wandtke – Tombud Elewacje Kartuzy 5-1.  Pierwsze zwycięstwo „metalowców” w lidze, którzy z meczu na mecz grają coraz lepiej. Widać, że zespół zaczyna się rozumieć na boisku. W Tombudzie tym razem zabrakło skuteczności.
Kominiarz Żukowo, który do tej pory grał ładnie ale nieskutecznie tym razem pokonał Mściwoja Kartuzy 4-3. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Obfitował w sporo akcjii spięć podbramkowych. Ostatecznie Mściwoj stracił kolejne punkty i Michała Kostucha, który otrzymał czerwoną kartkę i nie zagra w kolejnym meczu.

II liga
Zespół Zbrójstal Kartuzy odniósł kolejne zwycięstwo pokonując Amigo Kiełpino 4-2.Do przerwy (1 -1). Mecz był bardzo wyrównany, jednak w II połowie lepiej kondycyjnie wytrzymali zawodnicy z Kartuz.
Kostbet -Fam Borowo pokonał ambitny zespół Kwiaciarni Zaremba również 4-2. Tym razem ambicja i wola walki nie wystarczyła na pokonanie doświadczonej drużyny Kostbetu.
Karud Kiełpino chyba zmęczony trudami andrzejkowej nocy musiał się bardzo namęczyć ale ostatecznie pokonał pokonał Kaszuba Kartuzy 4-2.         Również zacięty mecz stoczyły zespoły Big Strars Ostrzyce i kartuski Bucik. Po wyrównanej walce wygrała ekipa z Ostrzyc 6-5.
Elwoz Szklana – Drink Team Kolbudy. Drużyna z Kolbud dopisuje do na swoje konto kolejne punkty po zwycięstwie 3-2. Ciekawostką meczu jest fakt, że obie bramki dla zespołu Elwoz strzelił… bramkarz Grzegorz Ryliński.
Goka Skrzeszewo nie miała problemów  z Iuvenesem Kartuzy  9-1 natomiast  Teletronik Kartuzy wygrał pewnie z Sombudem Somonino 6-2.