KHLPN - Zwycięstwa faworytów.
niedziela, 01 lutego 2009 19:20

Za nami kolejne spotkania KHLPN. Tym razem wygrywali faworyci ale nie zabrakło emocji i zaciętej walki.

W meczu na szczycie I ligi Mściwoj Kartuzy pokonał Grunke Somonino 6-0. Zespół z Somonina osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników dopóki miał siły nawiązywał równorzędną walkę. Jednak z upływem czasu Mściwoj stwarzał sobie coraz dogodniejsze sytuacje. Do przerwy wynik 1-0 . Konsekwencja w grze spowodowała, iż potkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem ekipy z Kartuz 6-0. W innym ważnym meczu I ligi Elus Kartuzy podejmował Architraw Łapalice. Zespół z Kartuz znając wcześniejsze wyniki miał szansę odzyskać fotel lidera. Początek meczu to uważna gra obu zespołów jednak miarę upływu czasu gra stawała się coraz szybsza. Pomimo, iż mecz był bardzo wyrównany pierwszą połowę  wygrał Elus po bramkach Formeli i Cymana. W drugiej części meczu Elus skoncentrował się na grze w obronie a Architraw dążył do wyrównania osiągając przewagę w polu, z której jednak nic z niej nie wynikało. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Elusa tym samym  zespół ten został ponownie liderem I ligi. Tombud Elewacje Kartuzy nie bez trudu pokonał AGD RTV Zarex Kartuzy. Zarex stawiał zacięty opór stąd wynik tylko 1-0 do przerwy. Jednak zbyt „krótka” ławka rezerwowych spowodowała, iż zawodnicy Zarexu nie wytrzymali kondycyjnie i ulegli Tombudowi 4-1. Kominiarz ŻukowoMetal Serwis Wandtke. Pierwsza połowa to zacięta rywalizacja zakończona wynikiem 3-2 dla „Metalowców”. W drugiej połowie zespół z Żukowa  zabrał się do odrabiania strat. Strzelił 3 bramki nie tracąc żadnej i tym samym wygrał całe spotkanie 5-3.

W meczu II ligi Zbrójstal Kartuzy wysoko uległ ekipie Big Stars Ostrzyce 7-3.Wynik ten spowodował, iż Zbrójstal spadł na 4 miejsce w tabeli. Iuvenes Kartuzy uległ 2-6 Kaszubowi Kartuzy. Sombud Somonino zdecydowanie pokonał Bucik Kartuzy 7-3 a Elwoz Szklana pokonał Kwiaciarnię Zaremba 4-1.

Wicelider tabeli II ligi Drink Team Kolbudy podejmował Teletronik Kartuzy. Drink, który miał w pamięci ubiegłoroczną porażkę przystąpił do meczu bardzo skoncentrowany co widać było po wyniku do przerwy - 3-0. O tym, że Teletronik jest zespołem, którego nie można lekceważyć zawodnicy z Kolbud przekonali się na początku drugiej połowy. W krótkim odstępie czasu stracili bowiem dwie bramki i mecz zaczął się od jak gdyby od nowa. Drink ponownie się zmobilizował i strzelił trzy bramki dzięki czemu odniósł przekonywujące zwycięstwo 6-2. W „derbach Kiełpina” lider Karud grał z Amigo Tartak. Faworyt meczu Karud nie miał problemów z pokonaniem rywala i wygrał zdecydowanie 12-2. W ostatnim meczu tej kolejki Kostbet Fam Borowo pokonał  Gokę Skrzeszewo 12-4.

Następna kolejka  8.02.2009. Zapraszamy.