III Kolejka KALPS
wtorek, 27 stycznia 2009 10:46

Na początek III kolejki spotkań Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej dwa zacięte mecze rozegrała drużyna BAT Sierakowice. W meczu z UKS Klukowa Huta w trzecim decydującym secie zawodnicy UKS w samej końcówce popełnili trzy rażące proste błędy, autowa zagrywka ,dotknięcie siatki przy ataku przechodzącej piłki i atak w aut zakończyły mecz wygraną BAT 2:1.

W drugim spotkaniu BAT przegrał 2:1 z coraz lepiej grającą drużyną Familia u Szadego Borowo. UKS Klukowa Huta po przegranej z BAT Sierakowice stosunkowo łatwo wygrał z Familią u Szadego. Słabo w dotychczas rozegranych spotkaniach mimo dobrego składu spisuje się drużyny UKS Orzeł Kartuzy , która przegrała dwa mecze w stosunku 2:1.

Oczekiwanym spotkaniem III kolejki był mecz na szczycie pomiędzy ubiegłorocznym mistrzem ligi POWERSYSTEM Kartuzy i wicemistrzem drużyną PIDM Kunikowski Przodkowo. W I secie do stanu 10:11 trwała wyrównana walka , w drugiej części seta zdecydowaną przewagę uzyskał POWERSYSTEM Kartuzy 21:13,23:15,25:16. Nie mógł przebić się przez wysoki blok atakujący Tomasz Pietras , pozostali zawodnicy również popełnili sporo prostych błędów jak ataki w siatkę , przejście linii środkowej , ataki w antenkę, autowe obrony w polu i bloki. Wydawało się , że mecz w rekordowo krótkim czasie jak na klasę drużyn zakończy się zwycięstwem 2:0 zawodników POWERSYSTEM Kartuzy. Nastąpiła jednak pełna mobilizacja w drużynie PIDM Kunikowski Przodkowo i to ona od początku II seta przejęła inicjatywę prowadząc 5:3,10:5,17:11,20:13 i wygrana w takim samym stosunku jak przegrany I set 25:16. Rozegrał się Tomasz Pietras , który był bardzo skuteczny na siatce mocno atakując a jak trzeba było skutecznie kiwał. Wyjątkowo skuteczną grą w ataku popisywał się zawodnik z nr.8 Piotr Wroński. Natomiast najbardziej widowiskową siatkówkę w tym spotkaniu, ataki w 3m pokazał Radosław Lubecki. W secie trzecim zawodnicy PIDM w dalszym ciągu cały czas mieli inicjatywę. Po wyrównanym początku do stanu 7:6 stopniowo powiększali przewagę 11:10,13:8 by zakończyć set i mecz 15:10. Do walki skutecznie włączył się Sylwester Formela , który atakami po prostej zdobył kilka cennych punktów. Tym razem mniej o zawodnikach drużyny POWERSYSTEM Kartuzy , którzy tym razem rozegrali słabsze zawody. Brak jednego z trzech rozgrywających w zespole spowodował to , że wysocy atakujący zespołu nie byli wykorzystani a piłka po ich atakach często lądowała w aucie lub była blokowana.

Skład drużyny PIDM Kunikowski Przodkowo- Witold Lis, Sylwester Formela, Tomasz Pietras, Karol Treder- kapitan, Piotr Wroński , Daniel Lewna , Radosław Lubecki.