VII kolejka - kolejką niespodzianek.
wtorek, 06 stycznia 2009 17:17

Za nami półmetek rozgrywek w tabeli I ligi lider Elus Kartuzy ma tylko 4 pkt przewagi nad 6 Tombudem! Podobna sytuacja również w II lidze gdzie pomiędzy 1 i 6 zespołem są również tylko 4 pkt różnicy.

I Liga.

Kominiarz Żukowo tym razem podejmował lidera Elus Kartuz. Wynik do przerwy (1-1) odzwierciedla przebieg meczu. Obie ekipy grały uważnie w obronie nie forsując tempa. W drugiej połowie skuteczniejsi okazali się żukowianie strzelając 4 bramki. Elus tylko jedną. Zawodnicy Elusa w tym meczu zagrali zbyt zachowawczo. Chyba za wcześnie zaczynają myśleć o obronie fotela lidera. Także w drugim spotkaniu wielkie emocje. Na przeciw siebie wyszły
drużyny Mściwoja Kartuzy i Tombudu Elewacje Kartuzy. Obie ekipy z ambicjami na miejsca medalowe więc zapowiadał się emocjonujący mecz. I tak też było. Mściwoj pierwszą partię wygrał 1:0. Jednak Tombud potrafił doprowadzić do remisu. Końcówka meczu to wielkie emocje. Mściwoj w zamknął Tombud na ich własnej połowie narażając się tym samym na niebezpieczne kontry. Jednak zawodnicy Tombudu dwukrotnie nie potrafili wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem Mściwoja -Ochalem. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Mściwoja Piłka została ustawiona przed linią pola karnego. Za chwilę zawodnik Tombudu, który zbyt szybko wyszedł z muru został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. To osłabienie natychmiast wykorzystali rywale strzelając bramkę dającą zwycięstwo. Natychmiastowa próba odrobienia strat spowodowała, że Tombud stracił jeszcze jedną bramkę. Po meczu zarówno kibice jak i zawodnicy Tombudu nie kryli rozczarowania wynikiem jak i niefortunnymi ich zdaniem decyzjami sędziowskimi.

Kolejny mecz: Grunke Somonino - Architraw Łapalice. Zespół z Somonina z meczu na mecz gra coraz lepiej. Dodatkowo mając w swoim składzie lidera tabeli strzelców J. Przybyszewskiego stał się zespołem nieobliczalnym. Tym razem przekonał się o tym Architraw, który uległ wyraźnie 5-2. Zespół z Łapalic po bardzo dobrym początku nieco spuścił z tonu. Dobre spotkanie rozegrały dwie ostatnie drużyny I ligi. Metal Serwis Wandtke z AGD RTV Zarex Kartuzy, spotkanie to obfitowało w wiele akcji czego dowodem jest aż 10 strzelonych bramek.  Zwycięstwo jednak odniósł Metal pokonując AGD 6:4.

W II lidze dwa uwagę kibiców zwracały dwa mecze, w których spotykały się ekipy ze ścisłej czołówki. Najpierw Zbrójstal Kartuzy spotkał się z Drink Team Kolbudy. Pierwsza połowa należała do gości. Drink był zespołem lepszym, bardziej poukładanym, a jego akcje groźniejsze. Dlatego pierwsza połowa zakończyła się ich zasłużonym zwycięstwem 1-0. Druga część meczu to kolejne trafienie zespołu z Kolbud i choć Zbrójstal również strzelił bramkę na 2-1 to było to wszystko na co było stać ekipę z kartuz. Jak się później okazało zwycięstwo zespołu Drink Team Kolbudy pozwoliło awansować im na fotel lidera II ligi....A było to możliwe dzięki zwycięstwu Kostbetu-Fam Borowo nad dotychczasowym liderem Karudem Kiełpino. Kostbet w tym meczu był zdecydowanie lepszym zespołem. Co chwilę stwarzał sobie dogodne sytuacje. Natomiast Karud osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników nie miał
pomysłu na grę w ofensywie. Końcowy wynik 5-0 dla ekipy z Borowa jak najbardziej zasłużony. W pozostałych meczach II ligi Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy uległa Bucikowi Kartuzy 0-6. Sombud Somonino wygrał z Big Stars Ostrzyce 3-2. Kaszub Kartuzy pokonał Elwoz Szklana 4-1. TVK Teletronik Kartuzy pokonał Gokę Skrzeszewo 5-1 A iuvenes Kartuzy uległ Amigi Tartak Kiełpino 0-6.

8 kolejka w najbliższą niedzielę. ZAPRASZAMY.