Inauguracja rozgrywek KALPN - 6 2018.
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 12:34

logotyp KALPN maleJuż w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 na kartuskim "Orliku" przy Gimnazjum nr 1 zainaugurujemy II edycję Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej - 6. Aby sprawnie rozpocząć nowy sezon przypomnijmy kilka istotnych spraw organizacyjnych.

 

 

 

 

Pierwsza kolejka rozgrywek ze strony organizacyjnej niesie ze sobą kilka spraw formalnych, za które odpowiada kierownik lub kapitan drużyny.

Przypomnijmy.

Aby zespół mógł przystąpić do ligi należy z naszej witryny internetowej pobrać zgłoszenie, wypełnić i z kompletem podpisów złożonych przez zawodników drużyny przekazać sędziemu zawodów. Minimalna ilość zawodników - 8, maksymala - 12. W przypadku zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 -go roku życia, należy wraz z zgłoszeniem dostarczyć wypełnioną zgodę opiekunów prawnych.  

Przed każdym meczem ligowym, kierownik drużyny gospodarza pobiera protokół meczowy wypełnia listę zawodników swojej drużyny i przekazuje przeciwnikowi. Ten, po wypełnieniu przekazuje protokół sędziemu zawodów. 

Każda z drużyn na mecz dostarcza własną piłkę do gry. Tym samym każdy mecz rozgrywany jest dwiema piłkami. W przypadku wybicia piłki na aut, piłkę na boisko dostarcza drużyna (rezerwowy) zespołu, który piłkę wybił.

W przypadku uzupełnienia składu dryżyny o kolejnego zawodnika w trakcie trwania sezonu, należy tego dokonać za pomocą zgłoszenia uzupełniającego, które trzeba dostarczyć sędziemu zawodów przed meczem, w który zawodnik ma wystąpić. Po zakończeniu 5 kolejki listę zawodników będzie można uzupełnić do 15 osób. Należy jednak pamiętać, że w każdym spotkaniu może występować maksymalnie 12 zawodników.

Regulamin rozgrywek jest dostęny w zakładce "pliki do pobrania".