XXVIII edycja KHLPN. Markbud Grzybno Mistrzem KHLPN.
niedziela, 25 lutego 2018 23:02

logo khlpn male

Zakończyła się ostatnia kolejka KHLPN, w której zapadły ostateczne rozstrzygnięcia.

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce pierwsze zajął Markbud Grzybno, który w ostatnim meczu wygrał najważniejsze spotkanie w tym sezonie. W meczu o złoto nowo mianowany mistrz wyraźnie pokonał dotychczasowego lidera Kwiaciarnię ZAREMBA Kartuzy 10:1. Dla Kwiaciarni była to pierwsza jednakże bardzo bolesna porażka w sezonie. Po niej pozostaje cieszyć się ze srebrnych medali, które wkrótce zawisną na szyi jej zawodników.

 Zaciekłą walkę o brąz stoczył ELWOZ Szklana, który po emocjonującym i zaciętym meczu pokonał FC II Kartuzy 8-6. Mimo, że FC II miał tylko matematyczne szanse na podium, to jednak piłkarze tej drużyny z ambicją podeszli do tego spotkania co miało duży wpływ na jego przebieg i poziom emocji.  

Zawodnicy Gaz Romu, którzy po ostatniej kolejce mieli nadzieję na brąz, wobec powyższych wyników podchodząc na parkiet do swojego meczu wiedzieli już, że nie zdołają zająć miejsca a podium. Mimo to nie odpuścili Chłodni Kartuzy i strzelili jej 23 bramki tracąc tylko 2. Najwięcej w tym meczu – 15 zdobył Michał Kitowski dzięki czemu zdobył on tytuł króla strzelców rozgrywek .

Wiemy już do których drużyn trafią najważniejsza trofea ligi. Do zdobycia pozostaje jeszcze Puchar Ligi, o który w  turnieju powalczą wszystkie zespoły. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:30. Finał zaplanowany jest na godzinę 15:00. Zaraz po nim odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników i zakończenie rozgrywek. Zapraszamy.