V kolejka KHLPN
poniedziałek, 15 grudnia 2008 16:00

W piątej kolejce KHLPN na pierwszy plan wysunął się mecz pomiędzy Architrawem Łapalice a Elusem Kartuzy. Oba zespoły do  tego spotkania przystępowały dorobkiem 10 pkt.  Kibice zastanawiali się co pokaże drużyna Elusa osłabiona brakiem Mateusza Pytki i Marcina Kolki ? Czy Architraw wykorzysta szansę na objęcie fotela lidera ?
Początek meczu pokazał, że kartuzianie wcale nie zamierzają się bronić. Jednak pierwszą bramkę w 10 minucie strzelił Architraw po bramce Morawskiego. Wydawało się, że ta bramka może ustawić mecz. Tak się jednak nie stało. Elus uparcie dążył do wyrównania a udało się to w 15 min. po bramce Formeli. Początek drugiej połowy to kolejne 2 bramki Cymana i było już 3-1 dla Elusa. Architraw starał się za wszelką cenę doprowadzić do remisu. W ich poczynania zaczęła wkradać się nerwowość a gdy ich bramkarz otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko wydawało się że jest po meczu. Wówczas pięknym strzałem z okolicy środka boiska popisał się Kostka. Piłka odbijając od poprzeczki wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza. Architraw jednak musiał uznać wyższość ekipy z Kartuz a Elus udowodnił, że pierwsze miejsce w tabeli to nie przypadek.

Kolejnym ciekawym meczem w I lidze było spotkanie Mściwoja Kartuzy z Grunke Somonino. Zespół z Kartuz po raz kolejny zaczął mecz fatalnie szybko tracąc dwie bramki, których autorem był lider klasyfikacji strzelców I ligi - Przybyszewski. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla  Mściwoja strzelił Paweł Rubin. Po zmianie stron inicjatywa należała do zespołu z Kartuz jednak ich akcje długo nie przynosiły rezultatu. Wreszcie Kostuch strzelił bramkę wyrównującą, a na 3 min przed końcem Pawicki zdołał przechylić szalę na korzyść Mściowja .
Sporo emocji i bramek dostarczył kibicom mecz pomiędzy drużynami Metal Serwis Wandtke a Kominiarz Żukowo. Oba zespoły przyzwyczaiły kibiców do szybkiej gry. Tak było i tym razem. Choć do przerwy padły tylko 3 bramki  to w drugiej połowie aż 9. Kominiarz wygrał 8-4 i nie stracił dystansu do czołówki.
Tombud Elewacje Kartuzy pokonał ambitnie grającą drużynę AGD RTV ZAREX Kartuzy 3:2. Nie był to łatwy mecz dla zwycięzców. Zarex po raz kolejny pokazał, że nie tak łatwo ich pokonać i zapewne nikomu nie zamierza oddawać punktów.

W drugiej lidze kilka niespodzianek.Przegrana TVK Teletronik Kartuzy z
Kaszubem Kartuzy
2:4. Piłkarze Kaszuba wykorzystując słabe punkty TVK
wygrali swój pierwszy mecz w sezonie.
Pierwsze punkty stracił Drink Team Kolbudy, który  zremisował z Big Stars Ostrzyce 2:2. Karud Kiełpino po zaciętym meczu pokonał Elwoz Szklana. Zawodnicy ze Szklanej do 25 minuty wygrywali 2-1 jednak mając tylko jednego zawodnika na ławce rezerwowych nie wytrzymali kondycyjnie i przegrali 6-2.