Amatorska Liga 6 w Kartuzach - informacje.
sobota, 11 marca 2017 14:19

logokzyumale
W związku z zapytaniami dotyczącymi uruchomienia rozgrywek amatorskiej ligi piłkarskiej chcemy odpowiedzieć na kilka pytań, które dotarły do nas drogą elektroniczną.

 

 

 

Mamy już kilka chętnych zespołów, które zadeklarowały swój udział w lidze. Tak jak informowaliśmy, ideą rozgrywek jest umożliwienie rywalizacji sportowej amatorom. Tym wszystkim, którzy spotykają się na naszych boiskach lecz z różnych przyczyn nie trenują i nie należą do klubów piłkarskich. Tutaj mamy nadzieję, że do udziału zgłoszą się zespoły oparte na młodzieży (od 16 lat), dorośli jak i oldboje. Górnej granicy oczywiście nie ma a jedynym warunkiem jest brak przeciwskazań do uprawiania sportu.  Każda z drużyn powinna posiadać kierownika drużyny, który musi był pełnoletni. W składzie drużyny powinno znajdować się maksymalnie 12 zawodników. Biorąc pod uwagę fakt, że jednocześnie na boisku może przebywać 6 zawodników (5+bramkarz) wydaje się, że w zupełności to wystarczy. Podstawą zgłoszenia do rozgrywek będzie imienne zgłoszenie zespołu wraz z podpisami zawodników. Udział jest nieodpłatny. Najlepsze drużyny na koniec sezonu otrzymają pamiatkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Kartuz. Nie przeiwdujemy nagród rzeczowych chyba, że ufundują je sponsorzy.   

Mecze będą odbywały się w środku tygodnia. Zakłada się, że każda drużyna rozegra 1 spotkanie w tygodniu. Termin rozpoczęcia rozgrywek uzalezniony jest od ilości chętnych zespołów (liczba jest ograniczona). W przypadku większej ilości może to nastąpić w kwietniu. Przed startem ligi odbędzie soptkanie z przedstawicielami drużyn, na którym omówimy regulamin oraz zasady przeprowadzenia rozgrywek. Wkrótce opracujemy szczegółowy regulamin, który zostanie przekazany do wiadmości.

Pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  czekamy na zgłoszenia, w których należy podać nazwę drużyny, imię i nazwisko kierownika oraz tel. kontaktowy.