XXVII KHLPN - 2 kolejka.
poniedziałek, 05 grudnia 2016 11:16

logo khlpn male

Za nami 2 kolejka rozgrywek Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

 

 

 

 


W 1 lidze na prowadzeniu obrońca tytułu mistrzowskiego Elus Kartuzy, który pokonał Elwoz Szklana 8-1. Pomimo ambitnej postawy zawodników Elwozu nie udało im się uzyskać satysfakcjonującego wyniku. Elus na boisku miał sporą przewagę co miało przełożenie na wynik meczu.

Przed tą kolejką ciekwie zapowiadało się spotkanie pomiędzy zespołami Markbud Grzybno – New Look Kartuzy. Obie drużyny zapewne mają duże ambicje aby na koniec rozgrywek znaleźć się w strefie medalowej. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wynikiem 4-2 dla New Look Kartuzy.

Wyrównany pojedynek odbył się pomiędzy zespołami Syldar Kiełpino – Zbrójstal Kartuzy. Syldar w tym meczu dwukrotnie wychodził na prowadzenie (1-0, 2-1) jednak końcówka należała do Zbrójstalu, który po indywidualnych błędach przeciwnika zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrać spotkanie 4-2


W 2 lidze jedyną drużyna z kompletem punktów jest Markbud II Grzybno, który pokonał debiutujące w rozgrywkach KHLPN Słońce Kartuzy 7-0. O wyniku spotkania zdecydowało przede wszystkim większe doświadczenie drużyny z Grzybna.
W kategorii niespodzianki można określić wynik meczu Krzewi Róg/Europak – Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy. Drużyna Kwiaciarni w poprzednim sezonie (w nieco zmienionym składzie) rywalizowała w 1 lidze i w tym spotkaniu uznawana była za faworyta. Dlatego wynik meczu 4-1 dla drużyny z Garcza to spore zaskoczenie również dla kibiców biorących udział w „Lidze Typerów"
Ciekawe spotkanie rozegrały zespoły Gaz Rom – Atut Kartuzy. O końcowym wyniku meczu zdecydował początek spotkania, który lepiej rozpoczęła ekipa Gaz –Rom wychodząc na prowadzenie 3-0. Atut poderwał się do odrabiania strat jednak rywal skutecznie kontratakował wygrywając ostatecznie 6-4.
Trzy punkty zdobyła drużyna Cube Kartuzy, która pewnie pokonała Usługi Stolarskie Grzybno 6-1. Wysokie zwycięstwo w tym meczu pozwoliło zająć tej drużynie 2 miejsce w tabeli 2 ligi.