Elus i Elwoz liderami po 1 rundzie KHLPN.
niedziela, 10 stycznia 2016 17:47

logo khlpn male

Rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej osiągnęły półmetek. Tak jak się spodziewalismy ostatnia kolejka 1 rundy przyniosła sporo emocji.

 

 

 

 

 

 

 W I lidze na pozycji lidera umocnił się Elus Kartuzy, który w meczu na szczycie zwyciężył Markbud Grzybno 5:1. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć emocjonujący mecz. Obie drużyny przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane. Pierwsza połowa mimo wielu sytuacji podbramkowych zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny Elus Kartuzy. W drugiej odsłonie Markbud chcąc zwyciężyć, musiał zagrać bardziej ofensywnie. Umiejętnie wykorzystał to Elus, który mając w swoim składzie doświadczonych zawodników, nastawił się na grę z kontry i zdobył 4 bramki. Dopiero w końcowej części meczu honorowe trafienie dla Markbudu uzyskał Michał Papina. Markbud stracił kolejne punkty, ale też i pozycję wicelidera. To za sprawą Syldaru Kiełpino, który po zaciętym meczu pokonał Kwiaciarnię Zaremba Kartuzy 6:3. Pierwsze punkty w I lidze zdobył Sokół Kartuzy, który wygrał z tec4you Gdańsk 11:2.

W II lidze pierwszą porażkę zanotował dotychczasowy lider Klejna Dachy Sierakowice, który uległ drużynie Markbud II Grzybno 1:5. Szanse awansu na pozycję lidera wykorzystał Elwoz Szklana, który pokonał FC Kartuzy 3:2. Kolejne zwycięstwo zanotował Gaz Rom, pokonując Kostbet Miszewko 7:3. Pierwsze zwycięstwo w lidze odniósł Cube Kartuzy wygrywając z Gryfem Goręczyno 6:4.