KHLPN. Ostatnia kolejka w roku 2015.
niedziela, 20 grudnia 2015 18:03

logo khlpn male 

Za nami ostatnia kolejka Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w tym roku kalendarzowym. Jedyną drużyną, która nie straciła do tej pory punktów jest Elus Kartuzy.

 

 

 

 

 Niedzielne spotkania 1 ligi przyniosły sporo emocji . Już w pierwszym meczu, w którym zmierzyły się zespoły Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy i Sokół Kartuzy kibice oglądali bardzo zacięty pojedynek. Sokół Kartuzy, który w poprzedniej kolejce zanotował  wysoka porażkę, tym razem na boisku prezentował się dużo lepiej, będąc równorzędnym przeciwnikiem dla faworyzowanej Kwiaciarni.  Kwiaciarnia Zaremba dzięki trafieniom Adriana Kochanka i Przemysława Kostucha w końcówce meczu zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężyć 3:2. Jak się później okazało, była to dopiero zapowiedź emocji  które tego dnia miały nadejść. W meczu kolejki, w którym zmierzyły się Markbud Grzybno i Syldar Kiełpino, kibice zobaczyli aż 11 bramek. Pierwsze dwie szybko zdobyli zawodnicy Markbudu. To chyba nieco uśpiło czujność zawodników tej drużyny. Tymczasem Syldar nabrał właściwego rytmu gry i powoli zaczął odrabiać straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2. Na początku drugiej, obie drużyny zdołały strzelić jeszcze po jednej bramce. Gdy na tablicy wyników mieliśmy wynik 3:3 Syldar zdołał zdobyć dwie kolejne bramki. Od tego momentu drużynie z Kiełpina udawało się utrzymać przewagę bramkową nad przeciwnikiem. Markbud mimo licznych sytuacji pod bramką przeciwnika nie zdołał pokonać rywala.  Wynik końcowy 6-5 dla Syldaru Kiełpino. Tym samym pierwsza porażka obrońcy tytułu stała się faktem. Na czele pierwszo ligowej tabeli z kompletem zwycięstw znajduje się Elus Kartuzy, który po raz kolejny zanotował wysokie zwycięstwo pokonując tec4you Gdańsk 11:0.

W II lidze piłkarze rozegrali dwie serie spotkań. Nie ma już tutaj drużyny, która zdobyła komplet punktów. Na czele znajduje się zespół Klejna Dachy Sierakowice, który dzięki lepszej skuteczności wyprzedza Elwoz Szklana. Sobotnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się remisem 3:3. Na trzecie miejsce w tabeli spadł dotychczasowy lider, Kostbet Miszewko, który w niedzielę uległ właśnie nowemu liderowi 3:2. Komplet zwycięstw w sobotnio-niedzielnej rywalizacji odniosły zespoły: Gaz-Rom oraz Markbud II Grzybno.