1 kolejka KHLPN
niedziela, 29 listopada 2015 16:39

logo khlpn male

Za nami 1 kolejka sezonu 2015/16. Kibice, którzy przybyli na halę sportową przy Gimnazjum nr 1 mieli okazję zobaczyć 7 spotkań, w których w sumie strzelono 50 goli.

 

 

 

W 1 lidze najciekawsze spotkanie rozegrały drużyny Elus Kartuzy i Syldar Kiełpino. Był to zacięty mecz, w którym przez większość czasu na tablicy wyników utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w końcówce spotkania bardziej doświadczony Elus wykorzystał swoje sytuacje i zwyciężył 5-2. Również zwycięstwo trzema bramkami odnotowała drużyna Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy, która pokonała tec4you Gdańsk 4-1. Pierwszym liderem 1 ligi jest obrońca tytułu mistrzowskiego Markbud Grzybno, który wysoko pokonał zespół Sokół Kartuzy 11-0.

W 2 lidze po pierwszej kolejce na czele znajdują sie dwie ekipy.  Klejna Dachy Sierakowice, która pokonała debiutanta rozgrywek CUBE Kartuzy 8-2 oraz Kostbet Miszewko, który zwyciężył również debiutującą w KHLPN drużynę Gryf Goręczyno. Najwięcej emocji w tej lidze dostarczyło spotkanie  Elwoz Szklana - Gaz Rom. Ambitna postawa zawodników Gaz Romu nie wystarczyła na bardzo dobrze grającą tego dnia drużyną Elwozu Szklana, która wygrała 3-0. Również sporo emocji dostarczyło spotkanie FC Kartuzy - Markbud II Grzybno. Kluczem do sukcesu w tym meczu chyba była ... ławka rezerwowych. Zdecydowanie "dłuższa" w zespole Markbudu pozwoliła zachować więcej sił co musiało mieć wpływ na końcowy wynik spotkania: 4-0 dla Markbud II Kartuzy.