KALPS po ostatniej kolejce. Powersystem najlepszy !
niedziela, 16 marca 2014 10:35

Ostatnią kolejkę tegorocznych rozgrywek Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczął mecz pomiędzy Gryfem Goręczyno zajmującym VII miejsce i liderem rozgrywek zespołem Powersystem Kartuzy.

Po szybkim meczu, w którym przewaga lidera była wyraźna trzy punkty dopisaliśmy drużynie Powersystem Kartuzy, która mogła świętować zdobycie kolejnego tytułu mistrzowskiego w XII edycji rozgrywek. W drugim meczu kolejki lepszym zespołem okazał się Gryf Goręczyno i utrzymał szóste miejsce w końcowej klasyfikacji, siódmym musi zadowolić się Amator Grzybno. Mecz nr.3 to walka dwóch drużyn, które w ostatnich latach walczyły o najwyższe lokaty. Kunikowski Przodkowo przy ewentualnej wygranej za trzy punkty z drużyną Powersystem Kartuzy mógł realnie myśleć o awansie na trzecią lokatę w końcowej klasyfikacji. Pierwszy set wyrównany do stanu 11: 11, w drugiej części z wyraźna przewaga zespołu Powersystem Kartuzy 20: 15, 23: 18 i przegrana w stosunku 25:21. Mimo porażki w secie pierwszym drużyna Kunikowskiego Przodkowo walczyła o prestiżowe zwycięstwo w secie drugim i całym meczu. Set tak samo jak pierwszy wyrównany do stanu 10: 10, od tego momentu stopniową przewagę zaczęła uzyskiwać drużyna Kunikowskiego Przodkowo 13: 20, 16: 24 by wygrać z dużą przewagą 17:25. Bardzo dobrze w tym secie zagrali Sylwester Formela, Karol Treder a wspomagał ich Łukasz Mielewczyk. Scenariusz trzeciego seta podobny był do pierwszego, do stanu 8: 8 prowadził Powersystem Kartuzy, od stanu 8:9 przewagę uzyskał Kunikowski Przodkowo, której nie oddał do końca meczu. Czwarty mecz kolejki, w którym BAT Sierakowice gładko pokonał Amatora Grzybno i zdobył trzy punkty. W tym momencie sprawa drugiego i trzeciego miejsca była otwarta. W meczu piątym przy ewentualnej wygranej Kunikowskiego Przodkowo z zespołem Epo – Project drugie miejsce na podium dla zespołu BAT Sierakowice było w zasięgu ręki. Ważny dla obydwu zespołów mecz w pierwszym secie był remisowy do stanu 7: 7, później dużą przewagę wypracował sobie zespół Epo – Project 16: 9, 20: 12, 22: 17 by wygrać ostatecznie 25:18. Tradycyjnie lepiej w drugim secie grał zespół Kunikowskiego Przodkowo a Epo – Project popełniał masę błędów, które nie zdarzały się tej drużynie we wcześniejszych meczach. Od początku do końca drugiego seta prowadził Kunikowski 12: 18, 14: 21 i wygrał 17:25. Trzeci decydujący set był wyjątkowo nieudany dla zespołu Kunikowski Przodkowo. Zaczął się prowadzeniem 3: 0 drużyny Epo – Project, Kunikowski wziął czas by uporządkować grę. Nic to nie dało, Epo – Project dalej zdobywał punkty po błędach zawodników Kunikowskiego Przodkowo z zagrywki w aut, braku odbioru czy złej wystawy. Zespół Epo – Project wygrał trzeciego seta 15: 9 i ważny dla siebie mecz 2: 1, tym samym był coraz bliżej utrzymania drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji, a Kunikowski Przodkowo musiał w tym sezonie zadowolić się czwartym miejscem. Po podliczeniu punktów i stosunku setów decydujące znaczenie dla kolejności drużyn na podium miał mecz pomiędzy Epo – Project i ZSZ i O Kartuzy. W przypadku wygranej ZSZ i O Kartuzy BAT Sierakowice były drugi a Epo – Project spadłby na trzecie miejsce, przy wygranej 2: 1 klasyfikacja końcowa nie uległaby zmianie, ponieważ Epo – Project miał lepszy stosunek setów. Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany, wynik remisowy 11: 11, 18: 18, 24: 24 utrzymywał się od początku do samego końca. Ostatnie dwie piłki przy złym odbiorze zagrywki i ataku z piłki przechodzącej zakończyły się wygraną na przewagi 28: 26 ZSZ i O Kartuzy. Bardzo mocno w tym momencie drużynę ZSZ i O Kartuzy dopingował zespół BAT Sierakowice, któremu bardzo zależało na wygranej zawodników ZSZ i O Kartuzy. W drugim secie do stanu 19: 19 żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi, jednak końcówka należała do zawodników Epo – Project, który wygrał 25:20. Szybko zawodnicy Epo – Project w trzecim secie wypracowali sobie dużą przewagę 8: 3, 10: 4, 12: 6 i rozwiali nadzieje zawodników BAT na awans w tabeli. Przy równej ilości punktów i tym samym stosunku setów o kolejności zgodnie z regulaminem zadecydowały małe punkty. Po przeliczeniu wszystkich meczy lepszy stosunek +17 miał zespół Epo – Project i to on utrzymał drugą pozycję w tabeli.

W dniach 22.03 I 29.03.2014 Roku rozegrany zostanie, Turniej Prawdy”, rewanż za rozgrywki ligowe.

Wyniki VI kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegranej 15.03.2014

1. Gryf Goręczyno – Powersystem        0:2 (11:25,20:25
  2. Amator Grzybno – Gryf Gorę 1:2 (25:16,20:25,10:15)
  3. Powersystem Kartuzy – Kunikowski Przodkowo 1:2 (25:21,17:25,10:15)
  4. BAT Sierakowice – Amator   2:0 (25:14,25:16)
  5. Epo – Project - -Kunikowski  2:1 (25:18,17:25,15:9)
  6. ZSZ i O Kartuzy – BAT   0:2 (24:26,21:25)
  7. Epo – Project – ZSZ i O Kartuzy     2:1 (26:28,25:20,15: