V kolejka KALPS.
poniedziałek, 03 marca 2014 09:06

Kolejny dzień zmagań mają za sobą siatkarze biorący udział w rozgrywkach Kartuskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Już w drugim meczu piątej kolejki doszło do małej niespodzianki, Gryf Goręczyno urwał jeden punkt Kunikowskiemu Przodkowo, który walczy o miejsce na podium. W następnym meczu Kunikowski Przodkowo pokonał 2: 0 drużynę ZSZ i O Kartuzy i zdobył trzy punkty. Obydwa sety miały podobny przebieg, Kunikowski od początku uzyskiwał przewagę 5: 10, 15: 20, którą powiększał pod koniec każdego seta. Mecz nr.4 to spotkanie drużyny BAT Sierakowice z faworytem tegorocznych rozgrywek zespołem Powersystem Kartuzy. Na początku pierwszego seta Powersystem odskoczył szybko na sześć punktów i prowadził 0:6. BAT gonił wynik do samego końca pierwszego seta jednak przewaga wypracowana na początku utrzymała się do końca (14:23,21:25). Scenariusz drugiego seta był taki sam, przewaga drużyny Powersystem Kartuzy wyraźna (16: 21, 19: 25) utrzymywała się od początku do końca seta. W tym spotkaniu Powersystem Kartuzy zagrał na swoim normalnym poziomie, natomiast BAT popełnił sporo błędów i nie był w stanie powiększyć swojego konta punktowego. Piąte spotkanie kolejki miało swój ciężar gatunkowy, Kunikowski Przodkowo chcąc awansować na trzecie miejsce w tabeli powinien wygrać to spotkanie za trzy punkty. Jednak zawodnicy BAT Sierakowice też mieli ochotę na trzy punkty i ewentualny awans na drugie miejsce w tabeli. Wynik remisowy pierwszego seta utrzymywał się do stanu 11: 11, od tego momentu przewagę wypracowali sobie zawodnicy BAT, która przy stanie 17: 23 wynosiła sześć punktów i zakończył się wynikiem 20:25. Drugi set miał całkiem inny przebieg, przewaga od początku do końca seta należała do zawodników zespołu, Kunikowski Przodkowo(15:10,20:15,25:18). Trzeci decydujący set był wyrównany, o czym świadczy remis przy stanie 10: 10, od tego stanu BAT zdobył kolejno cztery punkty i prowadził 11:14. Drużyny zdobyły jeszcze po jednym punkcie i BAT mógł sobie dopisać dwa punkty a Kunikowski jeden. W szóstym meczu kolejki na parkiet wyszły dwie prowadzące w tabeli drużyny Powersystem Kartuzy i Epo – Project. Pewne było jedno, że będzie ostra walka o każdy punkt, wysoki poziom techniczny i widowiskowe mocne ataki a wynik do końca będzie wielką niewiadomą. Pierwszy set potwierdził wszystko, czego się po tym meczu spodziewano, zespoły grały praktycznie punkt za punkt i nie popełniały błędów. Do stanu 24: 24 lekka przewagę jednego lub dwóch punktów posiadał Powersystem Kartuzy (10: 8, 13: 11, 21: 19), w końcówce Epo – Project wyrównał i objął prowadzenie 26:27. Dwie piłki setowe miał Powersystem, natomiast Epo – Project wygrał seta zdobywając decydujący punkt przy siódmej piłce setowej 31:33. W drugim secie widać było lekką zadyszkę u zawodników Epo – Project, szczególnie w akcjach ofensywnych. Powersystem od pierwszej piłki uzyskał przewagę, zdobywał kolejno punkty i prowadziłby wyrównać stan meczu na 1: 1 przy stanie 25:16. Trzeci set przypominał pierwszy, były skuteczne ataki sporo bloków, ale i większa ilość piłek kiwniętych w wolne pole lub za siatkę. Po wyrównanej grze (8: 6, 13: 10), wynik brzmiał 15:15. Ostatnie dwa punkty z ładnych akcji, ataku po prostej zawodnika z nr.10 oraz skutecznym bloku na najlepszym atakującym drużyny Epo – Project zdobył Powersystem Kartuzy i umocnił się na pozycji lidera.