Ostatnia kolejka XXIV edycji KHLPN zakończona.
niedziela, 23 lutego 2014 21:56

logo khlpn male

Mściwoj Kartuzy, Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy oraz Armako Kartuzy zwyciężyły w poszczególnych ligach.

 

 

 

W Futsal Superlidze emocjonowaliśmy się rywalizacją o trzecie miejsce. Korespondencyjny pojedynek stoczyły o nie Elus Kartuzy oraz Graham Sierakowice. Ponieważ Timret Piekło Dolne nie stawił się na zawody, Elus otrzymał punkty walkowerem. Graham w ostatniej kolejce podejmował Mściwoj Kartuzy i potrzebował choćby punktu aby cieszyć się z 3 miejsca. Mimo, że obie drużyny podeszły do spotkania w okrojonych składach to mecz mógł się podobać. Faworytem spotkania był Mściwoj, ale lepiej rozpoczęli piłkarze Grahamu. Szybko zdobyta bramka, a później uważna gra w obronie oraz szybkie kontrataki spowodowały, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-0 dla Grahamu. W drugiej części spotkania Mściwoj mozolnie zaczął odrabiać straty. W końcówce było sporo emocji jednak Graham już nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa, które dało mu trzecie miejsce w tabeli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4-3 dla Grahamu i radością z brązowych medali. Ważne punkty, które pozwoliły utrzymać się w Futsal Superlidze odniósł Wodomex Bojano, który zdecydowanie pokonał Politechnikę Gdańską 8-1.Zbrójstal/Ekspert Kartuzy pokonał Grunke Somonino 5-3 ale ten wynik nie miał żadnego wpływu na układ tabeli. Zbrójstal juz wcześniej zapewnił sobie wicemistrzostwo.

W 1 lidze zwycięzców poznaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Futsal&Beach Soccet Team Kolbudy, która tym razem zwyciężyła Syldar Kiełpino 7-2. Był to wyjątkowy sezon drużyny z Kolbud, która wygrała wszystkie swoje spotkania, a wliczając poprzednią edycję, zwycięstwo nad Syldarem było 15 z rzędu. Na drugim miejscu uplasował się Markbud Grzybno, który podejmował zespół Reklama4YOU. Wobec wcześniejszej porażki tec4you Gdańsk z Klejną Dachy Sierakowice 2-5, „Reklama” już przed meczem miała zagwarantowane trzecie miejsce w tabeli. Mimo to piłkarze tej drużyny pokazali „zwycięski charakter” i grając bez zmieników pokonali Markbud 5-1. Na 7 miejscu uplasował się Elwoz Szklana, a jego rywal Gabrex Żukowo niestety po raz kolejny nie stawił się na mecz.

Najwięcej niewiadomych przed ostatnią kolejką mieliśmy w 2 lidze. Tutaj najlepszą drużyną okazało się Armako Kartuzy, które pokonało innego pretendenta do pierwszego miejsca - HP Kartuzy 5-2. Ten wynik spowodował, że HP zajęło trzecie miejsce w tabeli. Na drugim uplasowała się drużyna Kwiaciarni Zaremba Kartuzy, która w ostatniej kolejce pokonała Kostbet Miszewko 3-0. Co prawda "Kwiaciarnia" zdobyła tyle samo punktów co Armako, jednak pierwsze miejsce przegrała gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Na czwartej pozycji uplasowała się ekipa Kostbetu Miszewko, a na piątym Oktan Kartuzy, który pokonał Auto Części Seba Kartuzy 2-1. W ostatniej kolejce swoje pierwsze zwycięstwo odniósł WJM Kaszub Kartuzy. Determinacja zawodników WJM została nagrodzona zwycięstwem nad GeoEkspert Kartuzy 5-3.

Rozgrywki XXIV edycji Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej zostały zakończone. Przed nami oficjalne ogłoszenie wyników. Zanim to nastąpi w niedzielę 9 marca 2014 zespoły jeszcze raz wyjdą na parkiet by zmierzyć się o Puchar Ligi. Po meczu finałowym około godziny 16.00 nastąpi uroczystość wręczenia pucharów, medali oraz statuetek. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia wkrótce na naszej stronie.