Ostatnia kolejka XXIV edycji KHLPN.
środa, 19 lutego 2014 11:54

logo khlpn male 

W niedzielę odbędzie się ostatnia kolejka rozgrywek, podczas której poznamy ostatnie niewiadome.

 

 

 

 

 

 

W Futsal Superlidze odbędzie się korespondencyjny pojedynek o 3 miejsce w lidze. Walczą o nie Elus Kartuzy, który podejmuje Timret Piekło Dolne oraz Graham Sierakowice, który zmierzy się z Mściwojem Kartuzy. Elus ma dużo łatwiejszego rywala i każde inne rozstrzygnięcie aniżeli wygrana będzie ogromną niespodzianką. To oznacza że Graham, musi zdobyć co najmniej jeden punkt aby zdobyć brąz. Zadanie niełatwe, a czy się uda się uda przekonamy się w niedzielę. Bezpośredni pojedynek o utrzymanie stoczą zespoły Wodomexu oraz Politechniki. W lepszej pozycji jest zespół z Bojana, któremu do utrzymania wystarczy remis.

W 1 lidze również trwa walka o trzecie miejsce. Do brązowego medalu pretenduje Reklama4YOU, która podejmuje Markbud Grzybno oraz tec4you Gdańsk, który zmierzy się z Klejną Dachy Sierakowice. W tych meczach każdy wynik jest możliwy, a komu przypadnie brąz dowiemy się po godzinie 18.00. W cieniu ligowej rywalizacji serię 14 zwycięstw z rzędu (wliczając poprzedni sezon) osiagnął Futsal&Beach Soccer Team. Drużyna z Kolbud podejmuje Syldar Kiełpino i zapewne będzie chciała dołożyć kolejne zwycięstwo śrubując rekord kolejnych wygranych z rzędu. (Inny rekord - 17 spotkań bez porażki należy do Grahamu Sierakowice). O siódme miejsce w lidze zmierzą się zespoły Gabrexu Żukowo i Elwozu Szklana. Gabrex aby awansować w tabeli musi ten mecz wygrać.

Najciekawiej zapowiada nam się kolejka w 2 lidze, gdzie o medale w złotym kolorze walczą 3 drużyny. W pierwszym porannym meczu jeden z kandydatów - Kwiaciarnia Zaremba podejmować będzie Kostbet Miszewko. Jednak nie wszystko zależy od piłkarzy "Kwiaciarni". Tuż po tym spotkaniu odbędzie się kluczowy mecz, w którym Armako Kartuzy zmierzy się z HP Kartuzy. Zwycięstwo dowolnej drużyny tej pary oznaczać będzie pierwsze miejsce w tabeli. O piąte miejsce w końcowej klasyfikacji zmierzą się ekipy Oktanu Kartuzy i Auto Części "Seba" Kartuzy, a o pierwsze punkty w lidze wlaczyć będzie WJM Kaszub Kartuzy, który spotka się z GeoEkspert Kartuzy.

Przypominamy, że w przypadku równej ilości punktów, o końcowej klasyfikacji decydują bezpośrednie spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Weryfikacja tabel zwyczajowo następuje po ostatniej kolejce rozgrywek. 

Wykluczenia ze spotkań 13 kolejki:

Paweł Szlas, GeoEkspert czerwona kartka - 1 mecz1,

Dariusz Bobrowski, Timret 4 żółta kartka - 1 mecz,

Łukasz Król, Wodomex czerwona kartka - 3 mecze,