13 kolejka KHLPN zakończona.
niedziela, 16 lutego 2014 21:24

logo khlpn male

Przedostatnia kolejka rozgrywek oprócz emocji sportowych przyniosła kilka istotnych rozstrzygnięć. Poznaliśmy wicemistrza Futsal Superligi oraz najlepszą drużynę 1 ligi.

 

 

Futsal Superliga

Bardzo ważny punkt zdobył Elus Kartuzy, który zremisował z Mściwojem Kartuzy 4-4. Elus walczy z Grahamem o 3 miejsce w lidze i wobec spotkań ostatniej kolejki, może się to okazać, iż był to „zwycięski” remis. Drugie miejsce już dzisiaj zapewnił sobie Zbrójstal/Ekspert Kartuzy, który pokonał Wodomex Bojano 4:1. Utrzymanie w lidze ma już zapewnione Grunke Somonino, które pokonało Timret Piekło Dolne 8-2. Graham Sierakowice otrzymał punkty walkowerem, ponieważ rywal – Politechnika Gdańska – nie stawiła się na mecz.

1 liga

W pierwszym porannym meczu Syldar Kiełpino zwyciężył Gabreks Żukowo 4:2. Wydarzeniem kolejki w 1 lidze był mecz, w którym Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy zwyciężył Markbud Grzybno 4:1. Choć wynik na to nie wskazuje, to kibice zobaczyli bardzo zacięte spotkanie, które mogło się im podobać. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W 2 połowie zespół z Kolbud udowodnił, że zasługuje na zwycięstwo w 1 lidze. Wytrzymał presję i zasłużenie wygrał najważniejszy mecz w sezonie. O brązowe medale nadal walczy tec4you Gdańsk, który zwyciężył innego pretendenta do trzeciego miejsca, czyli drużynę Reklama4YOU 9:3. W meczu drużyn bezpośrednio walczących o utrzymanie, Elwoz Szklana zremisował z Klejną Dachy Sierakowice 2:2. Ten wynik zapewnia drużynie z Sierakowic pozostanie w 1 lidze.

2 liga

Walczące o zwycięstwo w 2 lidze HP Kartuzy zwyciężyło Kostbet Miszewko 4:3. Podobnie, inny kandydat do zwycięstwa, Armako Kartuzy, który podejmowało Oktan Kartuzy. Koncentracja Armako pozwoliła na pewne zwycięstwo 7-1 Wysokie zwycięstwo odniosła Kwiaciarnia, która pokonała GeoEkspert 14:1. W ostatnim meczu kolejki WJM Kaszub Kartuzy stoczył zacięty pojedynek o pierwsze punkty w lidze z Auto Części „Seba” Kartuzy. Ostatetcznie o jedną bramkę lepsi okazałi się zawodnicy Auto Części "Seba" Kartuzy, którzy wygrali mecz 5-4.