3 kolejka KALPS.
niedziela, 02 lutego 2014 20:35

Wyniki 3 kolejki spotkań KALPS.

Trzecią kolejkę Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczął mecz zespołów ZSZ i O Kartuzy z Amatorem Grzybno. Dobre spotkanie rozegrali zawodnicy Amatora Grzybno, którzy mecz przegrali w samych końcówkach setów. W drugim meczu BAT Sierakowice, który przyjechał po sześć punktów w tej kolejce bez problemu pokonał Amatora Grzybno w dwóch krótkich setach. Zestawienie zespołów w trzecim meczu miało gwarantować dobrą siatkówkę i zacięty mecz. Doświadczona drużyna BAT Sierakowice wygrała jednak mecz z kolegami, z którymi trenuje, na co dzień w dwóch setach a jej przewaga szczególnie w drugim secie nie podlegała dyskusji. Również po pełną pulę punktową przyjechał zespół Epo – Project, jeden z kandydatów do wygrania tegorocznej ligi. Wygrał spotkanie 2: 0 z drużyną Gryf Goręczyno i skutecznie powalczył z zespołem Kunikowski Przodkowo. Od pierwszej piłki w secie pierwszym zdecydowane prowadzenie uzyskała drużyna Epo – Project, która odskoczyła na 1: 5 i w dalszej części seta powiększała swoją przewagę 7: 14, 15: 20 i 20:25. W drugim secie nastąpiła mobilizacja zawodników Kunikowski Przodkowo, którzy chcieli odwrócić losy tego pojedynku. Gra była bardzo wyrównana, wynik remisowy utrzymywał się od początku do końca 9:9,19:19,24:24. Końcówka była bardzo stresująca, zawodnicy Epo – Project przy stanie 24: 25 i 25: 26 mieli piłki meczowe, których nie wykorzystali, następnie dwie piłki setowe miała drużyna Kunikowski Przodkowo 27: 26, 28: 27 których również nie wykorzystała. Wynik seta został rozstrzygnięty przy trzeciej piłce setowej 28: 30 po nieudanym zagraniu zawodnika Epo, – Project. Stan meczu 1: 1 i o wszystkim decydował set trzeci, w którym zawodnicy zespołu Kunikowski Przodkowo nie istnieli. Wynik rzadko spotykany przy poziomie reprezentowanym przez obydwa zespoły 5:15. W całym meczu zdecydowanie lepszym zespołem we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła była drużyna Epo – Project, która potwierdziła swoje wysokie aspiracje. Hitem kolejki miał być ostatni mecz pomiędzy najlepszymi drużynami w ostatnich latach Powersystemem Kartuzy i Kunikowskim Przodkowo. Jednak przebieg tego meczu nie wymaga komentarza, nie było na parkiecie drużyny Kunikowski Przodkowo, o czym świadczy wynik pierwszego seta 25: 9 i drugiego 25:11. Ukształtowała się czołówka tabeli, która będzie walczyć o miejsca na podium w tym sezonie, Epo – Project, BAT Sierakowice i główny faworyt Powersytem Kartuzy.