2 kolejka KALPS.
niedziela, 26 stycznia 2014 20:26

Relacja z przebiegu 2 kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

W pierwszym meczu drugiej kolejki zmierzyły się ubiegłoroczny mistrz Powersystem Kartuzy z zespołem BAT Kartuzy, który zajął czwarte miejsce pod nazwą Euro-Partner Kartuzy. Pierwszy set to bardzo duża przewaga drużyny Powersystem, o czym świadczy wynik seta 25:14. Drugi set miał być formalnością, na co zanosiło się w drugiej jego części. Powersystem Kartuzy po remisie 10: 10 uzyskał w drugiej dziesiątce wyraźną przewagę i prowadził już 20: 15, głównie dzięki skutecznej grze blokiem i mocnej zagrywce. Jednak zawodnicy BAT Sierakowice nie zwalniali ręki i mocnymi atakami wyrównali na 21:21. Końcówka seta to dwukrotne obicie bloku przeciwnika, po których piłka wyszła w aut i set zakończył się niespodziewaną wygraną BAT 21:25. Trzeci set to wynik remisowy od początku do końca seta 6:6,10:10. Przy stanie 14:15 pierwszą piłkę meczową miał BAT, Pwersystem wyrównał na 15:15. Przy trzeciej piłce meczowej BAT Sierakowice zakończył to ciekawe spotkanie wynikiem 16:18.Dobry mecz rozegrała drużyna Epo – Project , która wygrała 0:2 z zespołem BAT i to wyraźnie. Najlepszym zespołem kolejki był jednak Powersystem , który po przegranej z BAT Sierakowice bez problemu pokonał mocne drużyny Epo – Project i ZSZ i O Kartuzy.