Grali Siatkarze ! Wyniki 1 kolejki.
niedziela, 19 stycznia 2014 19:54

W dniu 18.01.2013R Kartuska Amatorska Liga Piłki Siatkowej rozpoczęła rozgrywki ligowe w sezonie 2014. Rozegrano I kolejkę spotkań, w których uzyskano następujące wyniki:

1. Gryf Goręczyno – BAT0:2 (11:25,13:25)
  2. Kunikowski Przodkowo – Gryf Gorę2:0 (25:12,25:18)
  3. BAT– Kunikowski Przodkowo 2:1 (22:25,25:23,15:7)
  4. ZSZ i O– Amator Grzybno            2:1 (23:25,25:19,15:9)
  5. Amator– Epo – Project                  0:2 (6:25,9:25)
  6. Epo –– ZSZ i O Kartuzy               2:1 (17:25,25:17,20:18)

Pauzowała drużyna Powersystem Kartuzy

W I kolejce zanotowano kilka niespodzianek a żadna z drużyn nie zdobyła kompletu punktów. Pierwszy mecz to łatwa wygrana drużyny BAT Sierakowice, podobnie zakończyło się drugie spotkanie, w który trzy punkty zdobył Kunikowski Przodkowo. Trzeci mecz kolejki to pojedynek zespołów, które zdobyły komplet punktów w I swoich spotkaniach. Faworytem meczu była utytułowana drużyna Kunikowski Przodkowo, wicemistrz ubiegłorocznych rozgrywek. Set I potwierdził dominację Kunikowskiego Przodkowo, który w całym secie miał wyraźną przewagę 5: 10, 10: 15, 14: 19 i wygrał 22:25. W końcówce seta BAT odrobił sporo punktów i zbliżył się na jeden punkt, co zapowiadało wyrównany pojedynek w następnych setach. W secie drugim drużyny do stanu 16: 16 na przemian zdobywały punkty, od tego momentu, Kunikowski uzyskał trzy punktową przewagę 17:20,21:23. BAT wyrównał przy stanie 23: 23 i wygrał końcówkę 25:23. W pierwszej fazie trzeciego seta przewaga należała do Kunikowskiego Przodkowo 3: 6, po stanie remisowym 6: 6 BAT stopniowo powiększał przewagę 10: 7, 12: 18 i zakończył spotkanie wynikiem 15:7. Najlepszym spotkaniem I kolejki okazał się mecz ostatni pomiędzy Epo – Project i ZSZ i O Kartuzy. Epo – Project podczas rozgrzewki prezentowało się znakomicie i popisywało się bardzo mocnymi atakami, co wróżyło klęskę drużynie BAT Sierakowice. Rzeczywistość okazała się inna, to właśnie BAT Sierakowice dzięki dobrej grze blokiem, skutecznym atakom prowadził od początku do końca seta 13: 9, 18: 12, 23: 14 i wygrał 25:17. Drugi set to całkiem odmienna sytuacja, przewaga Epo – Project nie podlegała dyskusji 10: 5, 21: 16 i wygrana w takim samym stosunku 25:17. Trzeci set niezwykle wyrównany, drużyny na przemian zdobywały punkty a wynik remisowy utrzymywał się do stanu 18: 18 z tym, że ZSZ i O miał cztery piłki meczowe, których nie wykorzystał. W przedostatniej akcji meczu piłka bezpośrednio z zagrywki wpadła w boisko i to Epo – Project miał pierwszą piłkę meczową. Szczęście tym razem było po stronie drużyny Epo – Project, który zdobył dwudziesty punkt z błędu przeciwnika i wygrał 20:18.