KHLPN na półmetku rozgrywek.
niedziela, 05 stycznia 2014 21:27

logo khlpn male

Mściwoj Kartuzy w Futsal Superlidze, Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy w 1 lidze oraz HP Kartuzy w 2 lidze prowadzą po zakończeniu 1 rundy rozgrywek KHLPN.

W Futsal Superlidze w meczu kolejki Mściwoj Kartuzy pokonał Graham Sierakowice 4-1. Zawodnicy Grahamu nie wykorzystali okazji na pokonanie rywala, który ze względu na udział w innym turnieju do meczu podszedł w okrojonym składzie. Mściwoj do przerwy prowadził 2-0. Chociaż szczególnie w drugiej połowie Graham posiadał optyczną przewagę, to jednak nie miało to przełożenia na skuteczność po bramką dobrze interweniującego bramkarza Mściwoja. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla obrońcy tytułu mistrzowskiego. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Grunke Somonino z Zbrójstal/Ekspertem Kartuzy. Już chyba tradycją stało się, że zespół z Somonina goni rywala. Nie inaczej było i tym razem. Ze stanu 3-1 dla Zbrójstalu piłkarze z Somonina doprowadzili do remisu 3-3. W ostatniej minucie meczu Zbrójstal zdołał zdobyć decydującego gola i wygrał mecz 4-3. Wysokie zwycięstwo odniósł Elus Kartuzy, który pokonał Timret Piekło Dolne 11-2. Trzy punkty na swoje konto dopisuje też Politechnika Gdańska, która zwyciężyła Wodomex Bojano 5-1

W 1 lidze lider Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy pokonał Syldar Kiełpino 5:0 i utrzymał pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli Markbudem Grzybno, który pewnie pokonał drużynę Reklama4YOU 6:0. Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Gabrexu Żukowo, którzy zwyciężyli Elwoz Szklana 6:2. Trzy punkty na swoje konto dopisuje drużyna tec4you Gdańsk, która pokonała Klejnę Dachy 3:1.

W meczu na szczycie 2 ligi HP Kartuzy zremisowało z Armako Kartuzy 3:3. Pierwszą bramkę w meczu zdobyło Armako. Jeszcze w tej samej części meczu HP zdołało doprowadzić do remisu 1-1. W drugiej połowie kolejne dwa trafienia tej drużyny i mieliśmy wynik 3-1. Jednak Armako nie zamierzało się poddawać i ambitnie walczyło do samego końca, co przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. Tak więc wynik końcowy spotkania 3-3 i podział punktów. Z remisu skorzystali zawodnicy Kwiaciarni Zaremba, którzy zbliżyli się do czołówki. Zespół Kwiaciarni podejmował Kostbet Miszewko, który okazał się bardzo wymagającym rywalem. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:2. W drugiej części meczu oba zespoły zdołały dołożyć po jednej bramce. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, na 30 sekund przed końcem decydującego gola na 3-2 dla Kwiaciarni Zaremba zdobył Łukasz Szczuka, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Również zacięty przebieg miało spotkanie Auto Części Seba Kartuzy-Oktan Kartuzy. Do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy. Tuż po zmianie stron po strzale Tomka Pietrasa Oktan Kartuzy wyszedł na prowadzenie. Jednak kolejne trzy trafienia uzyskali zawodnicy Auto Części Seba, na które już w samej końcówce meczu Oktan odpowiedział jednym golem. Wynik końcowy 3:2 dla Auto Części. W innym meczu Geo Ekspert Kartuzy wysoko pokonał WJM Kaszub Kartuzy 7:1.