2 kolejka KHLPN.
niedziela, 01 grudnia 2013 21:38

logo khlpn male

Druga kolejka dostarczyła sporo emocji. W trakcie jej trwania mieliśmy okazję zobaczyć mnóstwo bramek ale także żółte i czerwone kartki.

W Superlidze tylko w dwóch meczach padło aż… 37 goli. To za sprawą Mściwoja Kartuzy, który pokonał Politechnikę Gdańsk 14-2 oraz Grahamu Sierakowice, który zwyciężył Timret Piekło Dolne 16-5.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie Grunke Somonino i Wodomexu Bojano. Gdy zawodnicy schodzili na przerwę Wodomex prowadził 5-0. Nikt w tym momencie raczej nie spodziewał się już wielkich emocji. Jednak ambitnie walczące Grunke zdołało doprowadzić do wyrównania. Kluczowym momentem mającym wpływ na końcowy rezultat był kolejny faul piłkarzy z Somonina i rzut wolny przedłużony, po którym Wodomex zdołał ponownie wyjść na prowadzenie. Po chwili piłkarze z Bojana zdobyli kolejną bramkę czym przypieczętowali swoje zwycięstwo. Pięć bramek padło w meczu Elus Kartuzy – Zbrójstal/Elspert Kartuzy. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy 2-2. W drugiej części spotkania obie drużyny grały bardzo ostrożnie w obronie. Kluczową bramkę dającą zwycięstwo Elusowi, po pięknym strzale w samo okienko bramki zdobył Patryk Brzeski.

W I lidze Syldar Kiełpino pokonał drużynę Elwoz Szklana 5:2 a Reklama4YOU zwyciężyła po zaciętym meczu Klejnę Dachy Sierakowice 3:1. Bardzo wysokie zwycięstwo odniosła drużyna Futsal&Beach Soccer Team Kolbudy, która pokonała zespół tec4you Gdańsk 11:0. Styl w jakim zespół z Kolbud pokonał przeciwnika pokazał, że ten zespół będzie walczył o najwyższe cele w 1 lidze. Sporo emocji dostarczyło spotkanie, w którym Markbud Grzybno zwyciężył Gabrex Żukowo 4-2.

W II lidze w pierwszym porannym meczu HP Kartuzy zmierzył się z WJM Kaszub Kartuzy. W pierwszej połowie spotkanie miało wyrównany przebieg. Druga odsłona należała już do HP. Konsekwentnie grający zawodnicy tej drużyny zdołali strzelić 5 bramek i wygrać mecz 6:1. Zespół Armako Kartuzy pokazał swoją moc i wysoko pokonał Kostbet Miszewko 7:0. Kwiaciarnia Zaremba zwyciężyła Oktan Kartuzy 4:1. Najbardziej zacięty przebieg miał mecz Auto Części Seba Kartuzy z GeoEkspert Kartuzy. W konsekwencji o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy GeoEkspert, którzy wygrali 5:4.