POWERSYSTEM Kartuzy Mistrzem KALPS !
wtorek, 26 marca 2013 08:13
volleyball33

Rozegrano ostatnią bardzo ciekawą kolejkę XI edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, której wyniki zadecydowały o ostatecznych lokatach poszczególnych drużyn po rozegraniu 16 spotkań ligowych.

W pierwszych meczach swoja szansę wykorzystali zawodnicy drużyny Euro – Partner Kartuzy, która pokonała kolejno ZSZ i O Kartuzy oraz Sokół Kartuzy po 2: 0 i zdobyła sześć punktów. Zespół Euro – Partner awansował na IV miejsce w tabeli tracąc do podium jeden punkt. Również zespół Epo – Project pokonał swoich przeciwników w tej kolejce wynikami po 2: 0, a sześć punktów dopisanych tej drużynie dało jej realne szanse na tytuł wicemistrzowski na koniec rozgrywek ligowych. Należy również pochwalić zespół Gryfa Goręczyno, który zagrał na koniec ligi dwa bardzo dobre spotkania wygrywając w pierwszym 2: 0 z Sokołem Kartuzy natomiast w drugim przegrał po wyrównanym meczu z Epo – Project. Wygrana 2: 0 z Sokołem Kartuzy pozwoliło tej drużynie przesunąć się o jedno oczko w górę i zająć ostatecznie VIII miejsce. O godzinie 16.00 Rozpoczęło się granie o trzy miejsca na podium. Pierwszy mecz grały zespoły UKS Klukowa Huta i Powersystem Kartuzy. Powersystem Kartuzy zaczął od wyraźnej przewagi i prowadził praktycznie przez cały pierwszy set 10:5,15:7,21:14. Zawodnicy UKS Klukowa Huta powoli odrabiali straty przy pomocy zawodników Powersystem Kartuzy, którzy w tej części seta popełniali sporo prostych błędów jak atak w taśmę, przejście środkowej linii czy ataki w aut. Stan seta się wyrównał do stanu 22:21. Końcówka seta należała do zawodników Powersystem Kartuzy, którzy wygrali 25:22. Drugi set podobnie jak pierwszy toczył się pod dyktando zawodników Powersystem Kartuzy, którzy tym razem prowadzili zdecydowanie do samego końca 17: 10, 23: 18 by wygrać 25: 20 i zdobyć trzy punkty w tym ważnym meczu. Po tym spotkaniu na parkiet wyszły prowadzące w tabeli zespoły Kunikowski Przodkowo i Powersystem Kartuzy, które zaczęły mecz przy ogłuszającym dopingu zawodników Epo – Project dla drużyny Powersystem Kartuzy. Wygrana w tym meczu drużyny Powersystem przybliżała zespół Epo – Project do tytułu wicemistrza ligi. Mecze pomiędzy tymi zespołami od lat są bardzo wyrównane i przeważnie decydują o tytule mistrzowskim. Tym razem było podobnie, wynik remisowy pierwszego seta utrzymywał się do stanu 18:18. Przy tym stanie zawodnicy Powersystem popełnili dwa błędy atakując w aut, a Sylwester Formela po raz kolejny obił blok i zrobiło się 21: 18 dla Kunikowskiego Przodkowo. Niestety zawodnicy Kunikowskiego Przodkowo popełnili w końcówce kolejno trzy proste błędy, jeden z zagrywki drugi po ataku w aut i trzeci po bloku, co pozwoliło wyjść na prowadzenie drużynie Powersystem Kartuzy. Kolejny raz w swoim stylu obijając blok wyrównał na 23: 23 Sylwester Formela. Ostatnie dwa punkty zdobywa Powersystem Kartuzy i prowadzenie w meczu 0:1. W drugim secie inicjatywa należała do zawodników Powersystem Kartuzy 7: 12, 11: 16 do stanu 16:16. Gra wyrównała się a przewaga jednej z drużyn wahała się w granicach dwóch punktów. Jednak w końcówce seta ponownie seryjnie błędy zaczęli popełniać zawodnicy Kunikowskiego Przodkowo. Zagranie w siatkę, złe przebicie czy zła wystawa nie mogą się przydarzyć drużynie walczącej o tytuł mistrzowski w końcówce decydującego o wyniku meczu seta. W tym momencie po raz kolejny mistrzem Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej został Powersystem Kartuzy. Ostatni mecz tegorocznych rozgrywek decydował o kolejności drużyn od miejsca drugiego do piątego. Losy tego spotkania ułożyły się po myśli zawodników Kunikowskiego Przodkowo. Wygrali z dużą przewagą 15: 25 pierwszego seta i do zdobycia tytułu wicemistrza ligi należało wygrać następny i zainkasować trzy punkty. UKS Klukowa huta tak jak to ma w zwyczaju pokazała, że grać potrafi i wygrała 25:20. Trzeci set to prowadzenie Kunikowskiego Przodkowo w pierwszej części 10: 4, by za chwilę zobaczyć na tablicy stan 12:11. Tym razem na tym się skończyło, set 11: 15 wygrał Kunikowski Przodkowo i zdobył tytuł wicemistrza ligi wyprzedzając o jeden set zespół Epo – Project.

Była to ostatnia kolejka XI edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, w której zespoły rozegrały po 16 meczy od stycznia do końca marca 2013r.

W dniu 13.04.2013R rozegrany zostanie, TURNIEJ PRAWDY”, na który zapraszamy sympatyków siatkówki.