7 kolejka KALPS.
niedziela, 17 marca 2013 19:25
volleyball33

W Kartuskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej rozegrano VII przedostatnią kolejkę, która przyniosła zmianę na pozycji lidera.

Po przegranej zespołu Kunikowski Przodkowo z Epo – Project 2: 1 i zdobyciem sześciu punktów przez Powersystem Kartuzy, ten ostatni powrócił na fotel lidera. Tym razem Powersystem Kartuzy miał słabszych rywali i w pierwszych dwóch meczach kolejki wyraźnie wygrał po 2: 0 z zespołami Amator Grzybno i ZSZ i O Kartuzy. O dwa punkty powiększył swoje konto ZSZ i O Kartuzy, który po wyrównanym meczu wygrał z Amatorem Grzybno 2:1. O wiele trudniejsze zadanie w tej kolejce czekało drużynę Kunikowski Przodkowo, której przyszło zmierzyć się z zespołem Epo – Project zajmującym czwarte miejsce w tabeli. Tak jak było do przewidzenia zespoły stoczyły prawdziwy bój, drużyna Epo – Project lepiej weszła w mecz i prowadziła w pierwszym secie od drugiej piłki wyraźnie. Na początku drugiej dziesiątki wynik na tablicy brzmiał 7: 14, 12: 19, 17: 24 dla Epo – Project. Pod koniec seta kolejno cztery punkty zdobył Kunikowski Przodkowo, ale przy piątym nastąpiła wygrana Epo – Project 21:25. Drugi set to tradycyjnie słabsza gra zespołu Epo – Project i pełna determinacja zawodników Kunikowski Przodkowo. Tym razem to oni objęli wyraźne prowadzenie 16: 9, 21: 15, zespół Epo – Project nie poddał się i doprowadził wynik do stanu 22: 20 jednak końcówka drugiego seta należała do zespołu Kunikowski Przodkowo, który wyrównał stan meczu na 1:1. Decydujący trzeci set toczył się pod dyktando zespołu Epo – Project, który objął prowadzenie 0: 3 i praktycznie utrzymał go do samego końca seta 4:7,6:9,11:15. Mimo bardzo dobrej gry kapitana zespołu Kunikowski Przodkowo Karola Treder, wygrał zasłużenie zespół Epo – Project mający bardziej wyrównany skład z kilkoma zawodnikami potrafiącymi mocnymi atakami zdobywać punkty. Wygrana drużyny Epo – Project i zdobycie w tej kolejce pięciu punktów pozwala tej drużynie realnie myśleć nawet o drugim miejscu na podium, ponieważ w ostatniej kolejce ma niżej notowanych przeciwników i zdobycie sześciu punktów powinno być tylko formalnością. Ciekawy mecz rozegrały zespoły UKS Klukowa Huta i Euro – Partner Kartuzy. Zdobycie w tym meczu trzech punktów przez Euro – Partner Kartuzy spowodowałoby awans tego zespołu na trzecie miejsce w tabeli. Pierwszy set wskazywał na to, że zawodnicy Euro – Partnera chcą zrealizować ten cel i od stanu 10: 10 uzyskali przewagę w pierwszym secie 15: 18, 17: 21 i wygrali go 18:25. Zawodnicy UKS Klukowa Huta znani są jednak z tego, że nie odpuszczają do samego końca meczu. Drugi set toczył się pod dyktando zawodników UKS Klukowa Huta 10: 2, 20: 9, 25: 10, którzy zdeklasowali zawodników Euro – Partner Kartuzy. W secie trzecim wyniki remisowy do stanu 8: 8 i 14:14. Zagrywka autowa oraz skuteczny atak Norberta Cyrockiego to ostatnie dwa punkty tego meczu i wygrana 2: 1 UKS Klukowa Huta.

Wyjątkowo 24.03.2013 w niedzielę rozegrana zostanie ostatnia kolejka XI edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, w której decydujące rozstrzygnięcia zapadną w ostatnich trzech meczach, gdy zagrają ze sobą drużyny zajmujące trzy czołowe miejsca po rozegraniu 14 spotkań, Powersystem Kartuzy, Kunikowski Przodkowo i UKS Klukowa Huta.