6 kolejka KALPS.
niedziela, 10 marca 2013 20:49
volleyball33

Pierwszy mecz VI kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej pomiędzy drużynami UKS Klukowa Huta i Epo – Project okazał się hitem kolejki.

Wbrew oczekiwaniom od początku pierwszego seta przewagę i to wyraźną uzyskał UKS 10:6, 15:9. Epo – Project doprowadził wynik do remisu przy stanie 15: 15, jednak UKS w dalszym ciągu posiadał inicjatywę i prowadził dwoma punktami do stanu 23:23. Od tego momentu drużyny zdobywały punkty na przemian 26: 25, 26: 27 aż do stanu remisowego 28:28. Set zakończył się wygraną Epo – Project 28:30. W drugim secie przewaga UKS była wyraźna, prowadził w drugiej dziesiątce różnicą 7 punktów, której nie oddał do końca i wygrał 25:20.Trzeci decydujący set przebiegał odwrotnie w stosunku do dwóch pierwszych, Epo – Project prowadził przy zmianie stron różnicą czterech punktów 4: 8 i chyba uwierzył, że mecz jest już wygrany. UKS jest jednak zespołem, który nigdy się nie poddaje i gra do samego końca. Tak było tym razem, zawodnicy UKS stopniowo odrabiali straty 6: 9, 8: 9, 11: 13 a najlepszemu atakującemu Norbertowi Cyrockiemu pomagał skutecznie Adrian Labuda. Wygrana w trzecim secie na przewagi 17: 15 i w całym meczu 2: 1 była sporą niespodzianką. W drugim meczu Epo – Project mógł pozbawić się szans na podium, jednak po bardzo wyrównanej grze wygrał szczęśliwie 2: 0 z ZSZ i O Kartuzy w setach 25: 23 i 25:23. Pechowo zagrał zespół ZSZ i O z UKS Klukowa Huta, gdzie pierwszego seta przegrał wyraźnie, do 16 ale w drugim miał szanse wyrównać stan meczu na 1:1. Ostatni punkt zdobył jednak UKS Klukowa Huta, ale akcję wcześniej za dyskusje z sędzią żółtą kartką ukarany został zawodnik ZSZ i O czym naraził swój zespół na stratę punktu. Na uwagę zasługuje również mecz zespołu Kunikowski Przodkowo z będącym ostatnio w dobrej formie zespołem Euro – Partner Kartuzy. Mecz bardzo dynamicznie rozpoczął Kunikowski Przodkowo i prowadził 3:10, Euro – Partner zbliżył się do remisu przy stanie, 14: 15 ale w końcówce seta ponownie przeważał, Kunikowski i wygrał 22:25. W drugim secie również lepszym zespołem był Kunikowski Przodkowo, który prowadził od początku do końca i zdobył 3 punkty w tym trudnym meczu. Na uwagę zasługuje pierwsza wygrana drużyny Sokół Kartuzy z sąsiadem w tabeli Gryfem Goręczyno 2: 0, co pozwoliło tej drużynie opuścić ostatnie miejsce i przekazać je zespołowi z Goręczyna.

Następna przedostatnia kolejka rozegrana zostanie 16.03.2013 w godz.: od 10.00 do 19.00.