5 kolejka KALPS.
poniedziałek, 04 marca 2013 08:15
volleyball33

Drużyny Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrały I kolejkę rundy rewanżowej, w której nastąpiła zmiana lidera rozgrywek.

Drużyna Powersystem Kartuzy, dotychczasowy lider stracił w pierwszym meczu z Epo - Project jeden punkt a drugi mecz z Euro- Partnerem Kartuzy przegrał w stosunku 2:0. Epo – Project przystąpił do meczu z liderem z wielkim animuszem i od pierwszej piłki uzyskał przewagę. Po kilku pierwszych piłkach prowadził 4: 1, pierwsza dziesiątka zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem Epo – Project 10:4. Zespół Epo – Project utrzymał dobrą, jakość gry również w drugiej części seta, który zakończył się prowadzeniem 20:14. Pięknie grała drużyna Epo – Project w ataku, szczególnie mogły się podobać wystawy na drugą linię, które mocnymi atakami kończył zawodnik z nr.3 Damian Rzepka. Mimo pogoni drużyny Powersystem set zakończył się wyraźną wygraną Epo-Project 25:20. W drugim secie to już nie był ten sam Epo-Project, grał dużo wolniej, brak było skutecznych ataków szczególnie po prostej, którymi zdobywali punkty w pierwszym secie. W grze na siatce skuteczny okazał się zawodnik Powersystem Andrzej Masiak, który wzmocnił drużynę od drugiego seta. O trzecim secie zawodnicy Epo-Project chcieliby jak najszybciej zapomnieć, po prostu nie istnieli na boisku i przegrali seta 15: 6 i cały mecz 2:1. Zrewanżowali się w drugim swoim meczu z drużyną Euro-Partner Kartuzy. Mecz w I rundzie wygrali zawodnicy Euro-Partner, drugie spotkanie tych drużyn było również bardzo wyrównane. Pierwszy set to gra remisowa 18: 18, 20: 20 z przewagą w końcówce zespołu Epo-Project 23: 21, 24: 22 i 25:22. Drugi set jeszcze bardziej wyrównany, zespoły zdobywały na przemian punkty aż do stanu 24:24. Ostatnie dwa punkty zdobył zespół Epo-Project i rewanż za pierwszy mecz się udany. Jak się okazało nie były to najciekawsze wydarzenia tej kolejki. W kolejnym meczu grał lider Powersystem Kartuzy z zespołem Euro-Partner Kartuzy, który przed chwilą przegrał mecz 2: 0 z Epo-Project. Ku zaskoczeniu widzów od początku seta wyraźną przewagę uzyskał Euro-Partner Kartuzy. Rozpoczęli bardzo mocno zdobywając kolejno pięć punktów, które utrzymali w drugiej dziesiątce 15: 10, 20: 15 a wynik seta podwyższyli w samej końcówce do stanu 25:16. W drugim secie straty zawsze odrabiał Powersystem Kartuzy, tym razem tak się nie stało. Euro-Partner dalej grał swoją siatkówkę opartą na mocnym ataku i grze z poświęceniem w obronie. Set trwał a wynik na tablicy pokazywał ciągle wyraźną przewagę zawodników Euro-Partner Kartuzy 22: 14, 23: 17, 24: 18 i koniec meczu przy stanie 25:19. Sensacja stała się faktem, Euro-Partner zdobył trzy punkty i utrzymał miejsce w ścisłej czołówce. W pozostałych meczach wygrywali faworyci, Kunikowski Przodkowo zdobył sześć punktów i został liderem rozgrywek, jednak ma do rozegrania trudne mecze. Do pierwszej trójki awansował UKS Klukowa Huta, który tym razem wykorzystał szansę i na słabszych drużynach zdobył sześć punktów. Swój dorobek punktowy powiększyły również zespoły ZSZ i O Wzgórze Wolności Kartuzy oraz Amator Grzybno, który umocnił się na siódmym miejscu.