4 kolejka KALPS
poniedziałek, 25 lutego 2013 06:33
volleyball33

Drużyny startujące w XI edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrały po osiem spotkań i zakończyły rywalizację w I rundzie.

Liderem rozgrywek na półmetku jest ubiegłoroczny mistrz Powersystem Kartuzy, który stracił jednak punkt z drużyną ZSZ i O Wzgórze Wolności Kartuzy. Pierwszy set Powersystem wygrał z ogromną przewagą 25: 9, przy czym większość punktów zdobył mocną zagrywką Andrzej Masiak. Zawodnicy ZSZ i O Kartuzy nie potrafili ustawić się do jej odbioru i nie mogli dograć piłki do siatki, aby przeprowadzić skuteczny atak. Mimo młodego wieku 16, 17 i 18 lat ZSZ i O Kartuzy w secie drugim przejął inicjatywę i był zespołem, który od początku prowadził z przewagą dwóch, trzech punktów by wygrać seta z pięciopunktową przewagą. Trzeci decydujący set to do stanu 12: 6 zdecydowana przewaga drużyny Powersystem Kartuzy. Wydawało się, że mecz jest przez zespół ZSZ i O Kartuzy przegrany. Jednak zespół ze Wzgórza Wolności zaczął grać odważniej, a Powersystem popełniał coraz więcej prostych błędów jak zła wystawa czy podwójne odbicie odgwizdane przez sędziego. Po stanie 12: 12 dwukrotnie na prowadzeniu był zespół ZSZ i O i miał w górze piłkę meczową 13: 14, Powersystem wyrównał na 14: 14 i zdobył kolejno dwa punkty po zagraniu Andrzeja Masiak i ataku z drugiej piłki. W tej kolejce rozegrano jeszcze kilka bardzo ciekawych i stojących na dobrym poziomie spotkań. Najlepszy mecz tej rundy rozegrały zespoły EURO-PARTNER Kartuzy i Epo – Project. Kto oglądał ten mecz zobaczył sporo dobrej siatkówki, którą pokazały dwa wyrównane zespoły grające siatkówkę opartą na widowiskowych atakach i walce o każdą piłkę w obronie. Pierwszy set grano remisowo od początku do końca 10: 10, 19: 19, 23: 23, a większość akcji kończyła się mocnymi zbiciami, w których brylował Damian Rzepka z Epo – Project. Po drugiej stronie atak zespołu Euro – Partner był rozłożony na więcej zawodników a skutecznym atakującym był Mateusz Cymerman. Ostatni remis to stan 24: 24, a ostatnie dwa punkty Euro – Partner zdobył z ataku po skosie i błędu przejścia środkowej linii przez zawodnika Epo – Project. W drugim secie od stanu 10: 10 nastąpiła zmiana sześciopunktową przewagę uzyskał Euro – Partner, którego nie oddał do końca seta. Wygrał ważny mecz za trzy punkty i dołączył do czołówki ligi. Pechową kolejkę rozegrał zespół UKS Klukowa Huta, który przegrał mecz z Euro – Partnerem 2: 0 mając w pierwszym secie przewagę trzech punktów przy stanie 23: 20 a drugi przegrał na przewagi 26: 24 przy dwóch własnych piłkach setowych 22: 24 i 23:24. Drugi mecz z Epo – Project rozpoczął słabo i przegrał wyraźnie 17:25. Jednak w drugim secie pokazał, że potrafi grać dobrze i walczył do samego końca, o czym świadczy wynik remisowy przy stanie 26:26. Punkty decydujące Epo – Project zdobył blokiem i błędem przy odbiorze zagrywki. Kolejne trzy punkty na sąsiedzie z tabeli Gryfie Goręczyno zdobył AMATOR Grzybno i umocnił się na VII miejscu. Ciekawie zapowiada się runda rewanżowa, lider ma tylko dwa punkty przewagi a trzy następne zespoły po 18 punktów. Wszystko się może zdarzyć.