XXIII edycja KHLPN zakończona.
niedziela, 24 lutego 2013 21:37
logo_khlpn_male

Chociaż w kilku spotkaniach ostatniej kolejki mecze nie miały większego znaczenie dla końcowego układu tabeli to jednak w każdym spotkaniu obserwowaliśmy ambitną grę do ostatniego gwiazdka.

Zwycięzcę Superligi znaliśmy już wcześniej, jest nim oczywiście Mściwoj Team. Drugie miejsce zajął Graham Sierakowice, który otrzymał punkty walkowerem po tym, jak Copacabana Gdańsk ponownie nie stawiła się na zawody. Trzecie miejsce zajął Syldar Kiełpino, który po zaciętym meczu z Elusem Kartuzy, zajmującym ostatecznie 5-te miejsce, zremisował 5:5. Czwarte miejsce przypadło drużynie Zbrójstal/Expert Kartuzy, która uległa coraz lepiej grającemu Wodomexowi 3:5. Wodomex zajął 6-te miejsce, na 7-mym został sklasyfikowany SMS Słupsk, na 8-mą pozycję została przesunięta Copacabana Gdańsk po tym, jak po raz trzeci nie stawiła się na zawody. Niestety "Copa", po której spodziewaliśmy się wiele dobrego zawiodła wszystkich. Kibiców, organizatorów i przede wszystkim rywali...

W 1 lidze za plecami Mściwoja toczyła się zacięta rywalizacja o pozostałe miejsca na podium. Drugie miejsce przypadło drużynie, na którą chyba nikt nie stawiał. Drużyna Timret Piekło Dolne wykazywała w każdym meczu dużą determinację, dzięki której zajęła 2-gie miejsce. Rywalizacja o 3-cie miejsce była bardzo zacięta. Ostatecznie brązowe medale przypadły drużynie Grunke Somonino. Tyle samo punktów co Grunke zdobyły kolejne ekipy, czyli czwarta Klejna Dachy Sierakowice i piąty Markbud Grzybno, który w emocjonującym spotkaniu pokonał Mściwoja 2-1. O kolejności tych drużyn musiała zadecydować „mała tebela”. Szóste miejsce zajęła ZBZ Formela Żukowo. Na 7-mym uplasował się Elwoz Szklana. Tabelę 1 ligi zamyka Expert Zbrójstal Kartuzy.

W 2 lidze również wcześniej znaliśmy zwycięzcę, którym jest Drink Team Kolbudy. O 2-gie miejsce w bezpośrednim meczu rywalizowały drużyny Forbiz Kartuzy i Oktan Kartuzy. Ostatecznie lepszym okazał się Forbiz, który mecz wygrał 2:1. Oktan zmuszony był czekać do ostatniego meczu kolejki, w którym to mający szansę zająć 3-cie miejsce Zarex Kartuzy, podejmował Kwiaciarnię Zaręba Kartuzy. Zawodnicy Zarexu nie wykorzystali swojej szansy i ulegli ambitnej drużynie Kwiaciarnia Zaremba 1:3. Tym samym Oktan zajął 3-cie miejsce, a Zarex jest 4-ty. Na 5-tym miejscu uplasował się Kostbet Miszewko, który pokonał WJM Kaszub Kartuzy 3:2. Zwycięzca 2 ligi Drink Team Kolbudy pokonał Trefl Gdynia 3:0 przypieczętowując swoje zwycięstwo w 2 lidze.

W niedzielę ostatni akcent sezonu. Od 10.00 będzie się odbywał turniej u Puchar Ligi, po którym około 15.30 rozpocznie się ceremonia zakończenia rozgrywek. W turnieju Nie wystąpią dwie ekipy z Superligi. SMS oraz Copacabana. Zastąpią je drużyny ZBZ Formela Żukowo oraz Elwoz Szklana.