13 kolejka KHLPN
niedziela, 17 lutego 2013 20:58
logo_khlpn_male

Za nami 13 kolejka KHLPN. Chociaż znamy zwycięzców poszczególnych lig, to emocje jeszcze się nie skończyły. Trwa rywalizacja o pozostałe miejsca na podium.

W najciekawszym meczu Superligi Syldar Kiełpino pokonał Zbrójstal Ekspert Kartuzy 3-1 dzięki czemu zapewnił sobie miejsce na podium. Wicelider Graham Sierakowice podejmował Elusa Kartuzy. Mecz odbywał się w przyjacielskiej atmosferze ponieważ zawodnicy tych drużyn doskonale znają się z gry w jednym klubie. W tym pojedynku lepszy okazał się Graham, który wygrał 6-1 .

W spotkaniu drużyn zamykających tabelę Wodomex Bojano pewnie pokonał SMS Słupsk 7-2. Niestety ponownie na parkiecie nie pojawiła się ekipa Copacabana Gdańsk, która miała się zmierzyć z zespołem Mściwoj Team. Punkty przyznane walkowerem Mściwojowi zapewniły tej drużynie tytuł mistrzowski po raz trzeci z rzędu.

W 1 lidze Mściwoj Kartuzy pokonał ZBZ Formela Żukowo 4-2 i zapewnił sobie pierwsze miejsce tabeli oraz awans do Superligi. W chwili obecnej na drugim miejscu znajduje się Timret Piekło Dolne, który pokonał Klejnę Dachy Sierakowice 7-4. Kolejne zwycięstwo zanotowała ekipa Grunke. Tym razem zespół z Somonina pokonał Ekspert/Zbrójstal Kartuzy 2-1 dzięki czemu awansował na 3 miejsce w tabeli. Czwarty jest wspomniany wcześniej ZBZ Formela Żukowo. Na piątą pozycję dającą prawo startu w turnieju o puchar ligi awansował Markbud Grzybno, który pokonał Elwoz Szklana 3-2.

W II lidze niespodziankę sprawili zawodnicy Oktan Kartuzy, którzy pokonali lidera Drink Team Kolbudy 7-3. Ten wynik pozwolił drużynie z Kartuz utrzymać pozycję na podium 2 ligi. Cenne zwycięstwo w walce o medale odnieśli piłkarze AGD RTV Zarex, którzy pokonali Kostbet Miszewko 6-1. Bardzo zacięte spotkanie stoczyły między sobą zespoły zajmujące dwa ostatnie miejsca w 2 lidze. Więcej determinacji wykazali zawodnicy WJM Kaszub Kartuzy co pozwoliło wygrać pierwsze spotkanie w lidze 5-3 choć WJM przegrywał już 2-0. W ostatnim spotkaniu kolejki Forbiz Kartuzy zwyciężył Kwiaciarnię Zaremba Kartuzy 6-3 i utrzymał pozycję wicelidera 2 ligi.