III Kolejka KALPS
niedziela, 17 lutego 2013 20:20
volleyball33

Po rozegraniu III kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej nastąpiły spore zmiany w tabeli punktowej.

Po przegranych dwóch meczach drużyna Kunikowski Przodkowo spadła na czwarte miejsce z dorobkiem 12 punktów. Już w pierwszym meczu kolejki doszło do sporej niespodzianki, jeden z faworytów do końcowego zwycięstwa Kunikowski Przodkowo przegrał 2:1 z drużyną EURO – PARTNER Kartuzy. Przez większą część pierwszego seta wynik był remisowy, dopiero pod koniec drugiej dziesiątki Kunikowski Przodkowo uzyskał trzypunktową przewagę 17:20. Euro-Partner wyrównał przy stanie 21: 21 i objął dwupunktowe prowadzenie 24:22. Kunikowski Przodkowo doprowadził do stanu 24: 24 jednak ostatnie dwie piłki wygrał Euro – Partner Kartuzy i objął prowadzenie w meczu. Drugi set to powrót do dobrej gry drużyny Kunikowski Przodkowo, która wręcz zdeklasowała przeciwnika a częściowe wyniki seta mówią same za siebie 3: 13, 13:21 by ostatecznie wygrać 16:25. W trzecim secie bardzo dobra gra drużyny Euro – Partner w obronie, walka o każdą piłkę doprowadziła do wyniku 11:5,12:6. Pogoń Kunikowskiego Przodkowo nie powiodła się, różnica punktowa zmniejszyła się do dwóch punktów jednak Euro-Partner wygrał 15:13. W drugim meczu spotkały się zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w lidze Kunikowski Przodkowo i Powersystem Kartuzy. Początek pierwszego seta to przewaga drużyny Kunikowski Przodkowo, która przy stanie 12: 8 wynosiła cztery punkty, jednak szybko została roztrwoniona przez nieskuteczne ataki jeden w aut drugi w siatkę oraz zły odbiór zagrywki. Pod koniec pierwszego seta przewagę uzyskał Powersystem Kartuzy 18: 22, którą szybko zniwelowali zawodnicy Kunikowskiego Przodkowo i doprowadzili do remisu 22:22. Nie wykorzystali jednak swojej szansy przy dwóch piłkach setowych 24:22 i 24:23. Powersystem wygrał seta na przewagi i objął prowadzenie w meczu. Drugi set podobnie jak pierwszy do stanu 16: 16 gra remisowa, od tego momentu grał tylko Kunikowski Przodkowo zdobywając punkt po punkcie po skutecznych zagraniach Sylwestra Formeli, Mariusza Ochala i Karola Treder. Trzeci decydujący set wyrównany do stanu 6: 6, przy zmianie stron na prowadzeniu Powersystem Kartuzy 6: 8, którego nie oddał do końca meczu. Kolejny raz mecz zakończył się wygraną Powersystem Kartuzy 1: 2 a szczęście zawodników Kunikowski Przodkowo było tak blisko. W pozostałych meczach również było bardzo ciekawie, należy podkreślić dwa wygrane mecze zespołu UKS Klukowa Huta i Epo – Project, które awansowały w tabeli na II i III miejsce. Systematycznie powiększają swój dorobek punktowy zespoły Euro – Partner Kartuzy i ZSZ i O Kartuzy. Pierwszą wygraną w lidze zanotował zespół Amatora Grzybno i awansował na VII miejsce w tabeli.