12 kolejka KHLPN zakończona.
niedziela, 10 lutego 2013 20:55

logo_khlpn_male
Sukces Mściwoja w hitowym meczu z Grahamem oraz "zwycięski remis" Drink Teamu zapewniający tej drużynie 1 miejsce w II lidze to najważniejsze wydarzenia 12 kolejki rozgrywek.

W najważniejszym spotkaniu tej kolejki zagrały ze sobą Graham Sierakowice i Mściwoj Team. Lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy Mściwoja. Pewną konsternację wśród kibiców Grahamu mógł wywołać początek meczu kiedy to przy stanie 0-0 Mściwoj wycofał bramkarza i grając w przewadze, po strzale Przemysława Kostucha (3 min.) wyszedł na prowadzenie 1:0. W 8-ej minucie na 2: 0 podwyższył Jan Przybyszewski. Od tego momentu Graham zaczął grać bardziej zdecydowanie, co przyniosło skutek w 15 minucie. Wówczas bramkę na 2-1 strzelił Dawida Papina. Takim wynikiem zakończyła się 1-sza połowa. Drugą znowu lepiej zaczęli piłkarze Mściwoja, a konkretnie Maciej Osłowski, który strzałem lewą nogą w samo okienko bramki zdobył 3-cią bramkę dla swojej drużyny. Na to trafienie Graham odpowiedział skutecznym strzałem Piotra Karasińskiego w 27-ej minucie gry i na tablicy wyników mieliśmy wynik 3-2. Na 4: 2 dla Mściwoja w 31-ej minucie podwyższył ponownie Jan Przybyszewski ustalając tym samym wynik meczu. Dzięki temu zwycięstwu Mściwoj Team na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma już 5 pkt przewagi nad drugim w tabeli Grahamem i jest bardzo bliski ponownego zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Niestety w dwóch pozostałych spotkaniach Superligi punkty zostały przyznane walkowerem. Ponieważ na mecz nie przybyły zespoły Copacabana Gdańsk oraz SMS Słupsk 3 punkty dopisane zostały zespołom Zbrójstal Ekspert Kartuzy oraz Syldar Kiełpino. Obie drużyny mimo zdobyczy punktowej nie kryły rozczarowania postawą przeciwników. Ambitną postawę natomiast prezentuje drużyna Wodomex Bojano,mimo iż spadek tej drużyny z Superligi jest już przesądzony. Grając z zaledwie jednym rezerwowym zawodnikiem zdołała pokonać Elus Kartuzy 5:3.

I liga

W 1 lidze na 5 punktów od pozostałych drużyn odskoczył Mściwoj Kartuzy, który po bardzo zaciętym meczu pokonał Klejnę Dachy Sierakowice 4:3. Walka o pozostałe miejsca na podium trwa w najlepsze, a w stawce jest aż 5 zespołów. Między innymi Grunke Somonino, które widać kryzys formy ma już za sobą. Tym razem ekipa z Somonina pokonała ambitny Timret Diekło Dolne 5-3. Broni nie składa również Markbud Grzybno, który pokonał wicelidera ZBZ Formela Żukowo 4-1. W meczu drużyn zamykających tabelę 1 ligi, Elwoz Szkana pokonał Ekspert/ Zbrójstal Kartuzy 5:1.

II liga

W 2 lidze lider Drink Team Kolbudy podejmował Kwiaciarnię Zaremba Kartuzy. Chociaż mecz zakończył się remisem 4-4 to był to „zwycięski” remis dla zespołu z Kolbud. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Drink Team zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli 2 ligi. Na słowa uznania zasługuje też postawa zawodników „Kwiaciarni”, której ambitna gra spowodowała, że chociaż przez większość meczu przegrywała to zdołała „urwać punkty” liderowi. Bardzo ważne punkty zdobył Forbiz Kartuzy, który pokonał z drużynę Kostbet Miszewko 6:5 i utrzymał 2 miejsce w tabeli. W pozostałych spotkaniach Oktan Kartuzy po zaciętym meczu pokonał Trefl Gdynia 5:3 a Zarex Kartuzy zwyciężył WJN Kaszub Kartuzy 9:3. Te wyniki powodują, że sprawa pozostałych miejsca na podium jest otwarta, a liczy się w niej aż 5 zespołów.