2 kolejka KALPS
poniedziałek, 28 stycznia 2013 06:50
volleyball33

Dnia 23.01.2013R rozegrano dziewięć spotkań II kolejki Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Pierwszy mecz bez historii, przewaga drużyny UKS Klukowa Huta nad Sokołem Kartuzy wyraźna i szybka wygrana 2:0. Drugi mecz kolejki to spotkanie czołowych drużyn ligi UKS Klukowa Huta z Kunikowskim Przodkowo. Faworyta w tym spotkaniu trudno było wytypować, w ostatnich konfrontacjach tych drużyn lepszy bilans miał UKS Klukowa Huta. W I secie inicjatywę posiadał UKS Klukowa Huta, który potrafił wypracować sobie niewielką przewagę. Pod koniec drugiej dziesiątki I seta UKS prowadził czterema punktami 21: 17, którego nie oddał do końca i wygrał 25:21. II set meczu był bardzo zaciętym i wyrównanym widowiskiem, żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać nawet minimalnej przewagi do stanu 22:22. W końcówce seta kolejno trzy punkty zdobył Kunikowski Przodkowo i wygrał II seta 22:25. Set trzeci decydujący to powtórka II partii, początek to przewaga drużyny Kunikowski Przodkowo, która prowadziła nawet 5:10. Jednak UKS mimo bardzo niekorzystnego wyniku nie spasował, wykorzystał błędy zawodników Kunikowskiego szczególnie w ataku i doprowadził do stanu 13: 13, 15: 15, 16: 16 i 17:17. Ostatnie dwie piłki meczowe szczęśliwie wygrali zawodnicy Kunikowskiego Przodkowo i zapewnili sobie wygraną w całym meczu 1:2. Hitem kolejki można określić mecz drużyn Epo – Project i Powersystem Kartuzy. Tak jak było do przewidzenia mecz był bardzo zaciętym i ładnym widowiskiem. Oba zespoły zagrały w swoich najsilniejszych składach. W zespole drużyny Powersystem zagrała Anna Michna, rozgrywająca w ubiegłym sezonie zespołu SPP Pępowo obecnie Epo – Project. Początek I seta to huragan w wykonaniu zespołu Powersystem Kartuzy, który odskoczył na 7 punktów drużynie Epo – Project i prowadził 9:2. Epo – Project nie odpuścił i grał swoją siatkówkę opartą na silnych i widowiskowych atakach. Po bardzo dobrej grze doprowadził do stany remisowego 20:20, 22:22. Przy stanie 22: 22 drużynie Epo – Project przytrafił się zły odbiór a stracony punkt miał wpływ na końcowy wynik. Powersystem dołożył kolejne dwa punkty i wygrał seta 25:22. W secie drugim żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi, największa różnica punktowa wynosiła trzy punkty przy stanie 16: 13 dla Epo-Project. Ostatni remis tak samo jak w I secie zanotowaliśmy przy stanie 22:22. Piłki decydujące o przedłużeniu meczu tym razem zdobył zespół Epo – Project i wygrał seta 25:23. Trzeci set to duża przewaga drużyny Powersystem Kartuzy, drużyna Epo – Project praktycznie oddała go bez walki przegrała 5:15. Analizując wyniki II kolejki należy zwrócić uwagę na dwie wygrane młodej drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, która jako jedyna zainkasowała pełną pulę 6 punktów i awansowała na VI miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym jak drużyny z IV i V miejsca. Szczególnie wygrana 2: 0 z doświadczonym zespołem EURO – PARTNER Kartuzy opartym na zawodnikach BAT Sierakowice jest sporą niespodzianką. Pierwszy set rozgrywany był przy lekkiej przewadze drużyny ZSZ i O Kartuzy, jednak EURO – PARTNER wyrównał przy stanie 22:22. Końcówkę lepiej rozegrali uczniowie i wygrali seta 25:23. W drugim secie po pierwszej remisowej dziesiątce, w drugiej przewagę 17: 11 uzyskał ZSZ i O Kartuzy by wygrać wyraźnie 25:18.