VI kolejka spotkań KHLPN.
niedziela, 06 stycznia 2013 22:01
logo_khlpn_male

Niedzielna VI kolejka rozgrywek Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej przyniosła jak zwykle sporo emocji.

W Superlidze na czele znajduje się Graham Sierakowice oraz Mściwoj team, chociaż o punkty tym drużynom wcale nie było łatwo. Graham Sierakowice pokonał Elus Kartuzy choć dłuższy czas meczu utrzymywał się wynik bezbramkowy. Bramkę dającą prowadzenie zespół z Sierakowic zdobył dopiero w 19 minucie meczu. W drugiej połowie Elus, aby myśleć o zdobyczy punktowej, musiał się nieco otworzyć co spowodowało, że Grahamowi łatwiej grało się w ofensywie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, wynik końcowy 4-0 dla Grahamu. Mimo porażki zawodnicy Elusa zasługują na słowa uznania za stworzone dobre, piłkarskie widowisko.

Podobnie jak zawodnicy Copacabany Gdańsk, którzy podejmowali faworyzowany Mściwoj Team. Gdy Mściwoj prowadził 2-0 wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Jednak dwie bramki zdobyte jeszcze przed przerwą przez piłkarzy z Gdańska spowodowały, że mecz stał się bardzo emocjonującym spotkaniem. Obie drużyny miały swoje okazje. Na trzecią bramkę Mściwoja zawodnicy „Copy” szybko odpowiedzieli golem na 3-3.   Więcej szczęścia w końcówce mieli jednak obrońcy tytułu mistrzowskiego, którzy zdobyli bramkę dającą przewagę a po chwili, po wycofaniu bramkarza „Copacabany”, tuż przed końcem strzelili piątą bramkę. Ostateczny wynik to 5-3 dla Mściwoj Team.

Emocji nie zabrakło w meczu Syldar Kiełpino – Zbrójstal/Ekspert Kartuzy. Zawodnicy Zbrójstalu rozpoczęli mecz znakomicie szybko strzelając trzy bramki. Syldar w pierwszej połowie nie mógł znaleźć właściwego rytmu gry, ale w drugiej odsłonie to właśnie zespół z Kiełpina prezentował się lepiej. Szybko też strzelił dwie bramki dzięki czemu złapał kontakt z przeciwnikiem. Przez dłuższy czas utrzymywała się jednobramkowa przewaga Zbrójstalu. Ten wynik gwarantował spore emocje w końcówce. I tak też było. Syldar ostatecznie zdołał strzelić kolejną bramkę dzięki czemu zdobył cenny punkt. Wynik końcowy to 3-3.

Szósta kolejka skojarzyła też beniaminków. Wodomex Bojano oraz SMS Słupsk to zespoły, które na dzień dzisiejszy zamykają tabelę. Wodomex, po sukcesie jakim było zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju drużyn amatorskich Amber Cup 2013 i dalszym udziale w „Turnieju Gwiazd”, mógł czuć się nieco zmęczony. Mimo ambitnej postawy piłkarze z Bojana ulegli zawodnikom ze Słupska 5-1. Są to pierwsze punkty piłkarzy SMS w lidze.

Niezwykle ciekawa sytuacja jest w I lidze. Pierwszą i szóstą drużynę dzieli różnica 3 punktów. Dotychczasowy lider Timret Piekło Dolne uległ niespodziewanie wysoko bo aż 10-6 drużynie Klejna Dachy Sierakowice i stracił pierwsze miejsce w tabeli. Zwycięstwo Klejny jest chyba wyraźnym sygnałem na to, że zespół ustabilizował formę i ma zamiar włączyć się do rywalizacji o czołowe miejsce w lidze. Tymczasem na pozycję lidera awansował ZBZ Formela Żukowo, który pokonał Mściwoj Kartuzy 4-2. Mecz miał wyrównany przebieg, ale w końcówce skuteczniejsi byli zawodnicy z Żukowa.

Kryzys formy dopadł drużynę Grunke Sominino, która zanotowała trzecią porażkę z rzędu. Tym razem drużyna z Somonina uległa ekipie Ekspert/Zbrójstal Kartuzy 1-2. Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze drużyny Elwoz Szklana, którzy zremisowali z Markbudem Grzybno 1-1. Przez dłuższy czas to właśnie zawodnicy ze Szklanej utrzymywali korzystny wynik 1-0, jednak w końcówce Markbud zdołał zdobyć wyrównującą bramkę.

W II lidze przewagę powiększa Drink Team Kolbudy, który tym razem pokonał Oktan Kartuzy 4-2. Na 2 miejsce po zwycięstwie nad Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy (4-3) awansował Forbiz Kartuzy. Cenne zwycięstwo w zaciętym meczu odniósł Zareks Kartuzy, który pokonał Kostbet Miszewko 2-1. Trefl Gdynia pokonał WJM Kaszub 6-1. Warto zaznaczyć, że drugą i szóstą drużyną z tabeli dzieli różnica dwóch punktów. To zapowiada sporo emocji w kolejnych spotkaniach.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną aż dwie pełne kolejki spotkań. Początek o godz. 9.00. Zapraszamy do hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Kartuzach.