Powersystem Kartuzy mistrzem X edycji KALPS !
niedziela, 01 kwietnia 2012 07:49
volleyball33

W dniu 31.03.2012r zakończył się maraton siatkarski , rozegrano ostatnią X kolejkę jubileuszowej X edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Przed ostatnią kolejką spotkań było kilka niewiadomych w końcowej tabeli punktowej.

Jako pierwszy swoją szansę wykorzystał zespół SPP Pępowo , który bez problemów pokonał zajmujący ostatnie miejsce w tabeli GRYF Goręczyno 2:0 i dopisał sobie trzy punkty. W tym momencie ten wynik gwarantował SPP zajęcie trzeciego miejsca w końcowej klasyfikacji. Również drużyna UKS Klukowa Huta zdecydowanie pokonała zespół BAT Sierakowice i ostatecznie zapewniła sobie zdobywając 41 punktów drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Zwycięski mecz drużyny UKS Orzeł z Gryfem Goręczyno nie poprawił jej lokaty, ponieważ zdobyte 36 punktów gwarantowało jedynie zajęcie piątego miejsca w tabeli. Walkę o wyższą lokatę rozpoczął zespół PIDM Kunikowski Przodkowo zajmujący przed ostatnią kolejką piąte miejsce. Po bardzo trudnych i wyrównanych spotkaniach wygrał po 2:1 z zespołami UKS Klukowa Huta i TRAF Kartuzy . Mecz z zespołem Amator Grzybno miał zadecydować o tym, czy PIDM Kunikowski ponownie stanie na podium. Pierwszy set bez historii wygrany przez PIDM do 13. W drugim secie PIDM miał spore problemy i dopiero w samej końcówce seta uzyskał minimalną przewagę i wygrał mecz 2:0. Przegrany set spowodowałby utratę trzeciego miejsca przez tę drużynę na rzecz SPP Pępowo. Należy nadmienić , że trzecie miejsce PIDM Kunikowski wywalczył lepszą różnicą dwóch setów przy tej samej ilości punktów z SPP Pępowo. Na tym zakończono X edycję Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Zgodnie z zaproszeniem wysłanym do drużyn przed rozgrywkami rozegrano 90 meczy , każdy z zespołów rozegrał po 18 spotkań mecz i rewanż obsługiwanych przez sędziów Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku. Z ramienia Kaszubskiego Stowarzyszenia Sportowego Sokół w Kartuzach organizatorem ligi był Marian Lica , z którym współpracował Edmund Kryszewski.