KALPS - VIII kolejka
niedziela, 18 marca 2012 19:06

volleyball33
Kartuska Amatorska Liga Piłki Siatkowej zbliża się do finału rozgrywek. Za nami VIII kolejka.

Pierwszy mecz VIII kolejki pokazał , że coraz lepiej gra odmłodzona drużyna BAT Sierakowice. Pokonała bez problemu po 2:0 drużyny Amator Grzybno i PIDM Kunikowski Przodkowo. Szczególnie wygrana w dwóch setach do 14 i 15 z drużyną PIDM Kunikowski Przodkowo robi wrażenie . Młodzi zawodnicy BAT bardzo dobrze grali w polu i wyprowadzali mocne ataki , których nie potrafiła zablokować doświadczona drużyna Kunikowski Przodkowo. O słabszej dyspozycji w tym dniu zespołu PIDM Kunikowski , świadczy strata jednego punktu z ostatnim zespołem GRYF Goręczyno. W piątym meczu kolejki grał wicelider rozgrywek Powersystem Kartuzy i drużyna SPP Pępowo mająca szanse na podium w tej edycji rozgrywek. Mecz zgodnie z oczekiwaniami był bardzo dobrym widowiskiem. W pierwszym secie mimo dobrej gry SPP w polu , przewagę od początku do końca seta miał Powersystem 8:4,14:11,25:21. Drugi natomiast należał do zawodników SPP Pępowo , którzy prowadzili do stanu 21:21. Po doprowadzeniu do remisu Powersystem szybko odskoczył na 24:21 i miał piłki meczowe. SPP nie poddało się i zdobyło kolejno sześć punktów i wygrało seta na przewagi 24:26. W secie trzecim po bardzo wyrównanej grze Powersystem wygrał 15:13 i zdobył kolejne dwa punkty. W kolejnym meczu grały zespoły PIDM Kunikowski i SPP Pępowo . Lepsze spotkanie w stosunku do dwóch poprzednich rozegrał PIDM Kunikowski i był o krok o zwycięstwa. Po wygraniu pierwszego seta do 22 przegrał następnego do 17. Trzeci decydujący set to gra punkt za punkt o czym świadczy punktacja 7:7,14:14,16:16. Na przewagi nerwową końcówkę wygrało SPP Pępowo , ale PIDM Kunikowski Przodkowo również zasłużył na pochwałę. Mecz pomiędzy liderem i wiceliderem rozgrywek nie przyniósł spodziewanych emocji. Powersystem Kartuzy wygrał gładko dwa sety do 20 i 16, czym zrewanżował się zawodnikom UKS Klukowa Huta za porażkę 1: 2 w pierwszej rundzie. UKS Klukowa Huta jedynie w początkowej fazie pierwszego seta do stanu 11:11 prowadził równorzędną grę , od tego momentu aż do końca meczu wyraźną przewagę miał Powersystem Kartuzy. Po tej kolejce liderem jest faworyt rozgrywek Powersystem Kartuzy przed UKS Klukowa Huta , który zapewnił sobie drugie miejsce.