VI kolejka KALPS
niedziela, 04 marca 2012 12:56

volleyball33
W sobotę odbyła się 6 kolejka KALPS. W pierwszym meczu kolejki grały ze sobą Sokół Kartuzy i UKS Orzeł Kartuzy zajmujące 5 i 6 miejsce w tabeli punktowej.

W pierwszym secie inicjatywa należała do drużyny Sokół Kartuzy. Prowadziła do stanu 24:22, lecz błędy popełnione przy odbiorze zagrywki i rozegraniu spowodowały przegranie seta 24:26. Drugi set to duża przewaga UKS Orzeł Kartuzy , który wygrał go 14:25 i zdobył w meczu trzy punkty. Punkty zdobyte w tej kolejce pozwoliły umocnić się tej drużynie na 5 miejscu w tabeli. Drugie spotkanie to próba odrobienia przez drużynę Sokół Kartuzy straconych punktów w meczu z UKS Orzeł Kartuzy. Pierwszy set mimo wyrównanej gry rozstrzygnął na swoją korzyść PIDM Kunikowski Przodkowo 25:22. Drugi set to ambitna gra zespołu SOKÓŁ Kartuzy i wyrównanie stanu meczu na 1:1. Decydującego seta wygrał zespół PIDM Kunikowski Przodkowo i zdobył dwa punkty , ale Sokół Kartuzy również miał w końcówce seta szansę na wygranie meczu której nie wykorzystał. Meczem kolejki na pewno było spotkanie drużyn UKS Orzeł Kartuzy i PIDM Kunikowski Przodkowo. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnął UKS Orzeł Kartuzy , który prowadził od początku do końca a największa przewaga wynosiła pięć punktów przy stanie 18:13,24:19. W drugim secie starał się odwrócić losy meczu PIDM Kunikowski , lecz UKS Orzeł nie odpuszczał i wynik remisowy utrzymywał się do stanu 19:19. Dwa bardzo dobre serwisy Sylwestra Formeli i piękny atak kapitana zespołu Karola Tredera pozwoliły odskoczyć na kilka punktów drużynie PIDM Kunikowski i wygrać seta 21:25. Trzeci set to lekka przewaga od początku drużyny PIDM Kunikowski 8:9 , która pod koniec seta wzrosła do czterech punktów. Kilka słów trzeba poświęcić drużynom Powersystem Kartuzy i BAT Sierakowice , które również stoczyły trzy setowy bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, który jedna lub druga drużyna mogła zakończyć zwycięstwem. Trzeci decydujący set to remisowa gra od początku do końca obydwu drużyn o czy świadczą stany punktowe, 8:8, 12:12, 15:15 i dopiero ostatnia piłka na przewagi zadecydowała o wygranej kandydata do mistrzostwa drużyny Powersystem Kartuzy 2:1.Następna kolejka rozegrana zostanie 10.03.2012r od godziny 10.00 Do godziny 19.00