Mściwoj Kartuzy mistrzem Superligi ! Syldar Kiełpino najlepszy w I lidze !
niedziela, 13 lutego 2011 22:04
khlpn_21

Rozstrzygnięta sprawa mistrzostwa Superligi oraz I Ligi KHLPN to najważniejsze wydarzenia przedostatniej 13 kolejki.

Mściwoj Kartuzy za sprawą zwycięstwa nad Grahamem Sierakowice 5-0 zapewnił sobie tytuł mistrzowski już na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Graham, choć starał się nawiązać równorzędna walkę miał „za krótką ławkę” rezerwowych i zbyt mało atutów w grze. Natomiast wśród zawodników Mściwoja widać było motywację do tego, aby już w tej kolejce zapewnić sobie zwycięstwo w KHLPN.

Ciekawe spotkanie rozegrały drużyny Jan Tynk Żukowo i Tombudu Kartuzy. Gdy do przerwy Tombud Prowadził 3-0 nic nie zapowiadało emocji. Jednak zryw Jan Tynku i cztery bramki pod rząd tej drużyny spowodowały, że mecz stał się ciekawym widowiskiem. Tombud został zmuszony do odrabiania strat jednak nie było to łatwe. Jednak ostatecznie Tombud wywalczył zwycięstwo 7-5. Jan Tynk po raz kolejny udowodnił ze nie można go lekceważyć.

Wicelider tabeli Drink Team Kolbudy podejmował Elus Kartuzy. Obie ekipy nie forsowały tempa, co na rękę było bardziej ekipie z Kartuz, która na ławce rezerwowych miała tylko jednego zawodnika. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1-1. Ten wynik nie mógł staysfakcjonowac ekipy z Kolbud, ponieważ oznaczał utratę drugiego miejsca w tabeli na rzecz Tombudu. DTK w drugiej połowie przyspieszył grę, co zaowocowało kolejnymi bramkami. Wynik końcowy 4-2 dla Drink Teamu oznacza, że Elus prawdopodobnie dołączy do Absolventa i opuści szeregi drużyn Superligi

W innym meczu Absolvent Gdańsk spotkał się z Maniara Gdańsk. Absolvent rozpoczął od bardzo mocnego uderzenia. W 10 minucie gry prowadził już 5-0 i wydawało się, że piłkarze tej drużyny zdobędą kolejne punkty. Jednak w tym momencie zawodnicy Maniary ostro wzięli się do pracy i zdobywając 6 bramek z rzędu na przerwę schodzili z jedno bramkową przewagą. Inicjatywy w meczu już nie oddali do końca wygrywając 11-6.

W I lidze również rozstrzygnęła się sprawa tytułu mistrzowskiego. Pretendent do mistrzostwa Syldar wypełnił minimum remisując ze Zbrójstalem Kartuzy 0-0. Obie drużyny baczną uwagę zwracały na grę defensywną stąd klarownych sytuacji bramkowych było niewiele.

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Elwozu Szklana  pokonując Maximus Żukowo 2-1.

Ten wynik pozwolił ekipie ze Szklanej awansować na 3 miejsce w tabeli 1 ligi.

Punktami podzieliły się drużyny Młody Mściwoj Kartuzy oraz AGD TV Zarex Kartuzy. Remis 3-3 wynik oznacza, że Zarex po tym meczu stracił szanse na pozycję medalową.

W ostatnim meczu 1 ligi Klejna Dachy Sierakowice uległa po zaciętym spotkaniu Drinkowi Somonino 5-6.

W drugiej lidze wysokie zwycięstwo nad Leźnem odniosła ekipa Timret Piekło Dolne 8-1. Jak widać Timret po początkowych niepowodzeniach nabrał doświadczenia i coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach.

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Kwiaciarni Zaremba Kartuzy. Tym razem pokonali Iuvenes Kartuzy 5-0.

Ważne punkty zdobył Drink Team II Kolbudy. Dzięki wygranej nad 4 ML Budowa Kartuzy awansowali na trzecie miejsce w tabeli II ligi

Najważniejszym meczem II ligi był tego dnia pojedynek TVT Teletronik z Kostbetem Miszewko. Do przerwy TVT prowadził 4-1 i wydawało się, że sprawa pierwszego miejsca jest rozstrzygnięta. Jednak w 25 minucie Kostbet zdołał strzelić aż 3 bramki i doprowadzić do remisu 4-4. Na tym jednak mecz się nie skończył a kolejne bramki strzelali już tylko zawodnicy z Miszewka. Wynik końcowy spotkania 7-4 dla ekipy Kostbetu powoduje, że sprawa pierwszego miejsca w II lidze rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Na ostateczne rozstrzygnięcia poczekamy do najbliższej niedzieli, kiedy to rozegrana zostanie ostatnia kolejka 21 edycji KHLPN. Zapraszamy jak zwykle od godziny 9.00