Piłkarze startujący w KHLPN rozegrali 12 kolejkę.
poniedziałek, 07 lutego 2011 11:07
khlpn_21

W meczu kolejki Tombud Kartuzy zremisował z Drink Team Kolbudy 3-3.  W pierwszej połowie na boisku dominowali zawodnicy Tombudu i to oni prowadzili do przerwy 2-0. W drugiej odsłonie mecz dostarczył kibicom wiele emocji. Sygnał do odrabiania strat dał Tomasz Musik, strzelając kontaktową bramkę a za chwilę dokładając drugą doprowadził do remisu. Tombud  po bramce Artura Formali ponownie wyszedł na prowadzenie 3-2. Był to jednak mecz Tomasza Musika, który po raz trzeci wpisał się na listę strzelców dając cenny remis swojej drużynie. Ten remis pozwolił Drink Teamowi utrzymać drugie miejsce w tabeli Superligi.

Po tym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy Mściwoja Kartuzy, którzy podejmowali drużynę Absolvent Gdańsk. Faworytem meczu był oczywiście lider Mściwoj Kartuzy. Jednak zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Absolvent  postawił twarde warunki. Do przerwy na tablicy widniał wynik 2-2. W drużynie Mściwoja chyba brak było koncepcji gry natomiast Absolvent nie miał wobec przeciwnika respektu i dopóki starczyło mu sił mecz był bardzo zaciętyi wyrównany. Końcowe minuty jednak należały do Mściwoja, który zachował więcej sił i poprawił skuteczność. Wynik końcowy 6-3 dla zespołu z Kartuz  pozwolił tej drużynie umocnić się na pozycji lidera.

W innym meczu Superligi FUH Maniara Gdańsk  zmierzyła się z Jan Tynkiem Żukowo. Maniara przed meczem miała jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie medalowej pozycji jednak chyba większa motywacja panowała w obozie Jan Tynku walczącego o utrzymanie. W spotakniu zobaczyliśmy wiele bramek ale to zespół z Żukowa wygrał ten mecz 8-4 i dzieki temu jest bliski utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Emocji nie brakowało również w meczu Elus Kartuzy – Graham Sierakowice. Widać było że zawodnikom obu drużyn zależało na zdobyciu cennych punktów dających nadzieję na utrzymanie. Jednak końcowe zwycięstwo przypadło Grahamowi, który pokonał rywala 4-2.

W I lidze niespodziankę sprawił Młody Mściwoj Kartuzy, który pokonał Zbrójstal Kartuzy 9-3. Drużyna Młody Mściwoj zagrała jedno z najlepszych spotkań w sezonie a co najważniejsze bardzo skutecznie.

Lider I ligi Syldar Kiełpino pokonał Elwoz Szklana 5-0. Zawodnicy ze Szklanej dugo utrzymywali bezbramkowy remis jednak wraz z upływem czasu ekipa Syldaru uzyskiwała coraz wyraźniejszą przewagę co w końcu musiało przełożyć się na zdobyte bramki i końcowy sukces.

Wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Maximusa Żukowo, którzy pokonali Drink Somonino 10-3. Równie wysoko bo aż  9-5  Zarex Kartuzy pokonał Klejnę Dachy Sierakowice.

W 2 lidze niespodziewanie fotel lidera stracił Kostbet Miszewko. A to za sprawą drużyny Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy, która sprawiła dużą niespodziankę pokonując Kostbet Miszewko 7-4. Trzeba zaznaczyć, że zespół z Miszewka w tym meczu prowadził już 2-0 jednak ambitnie grający zawodnicy Kwiaciarni zdołali odrobić stratę i pokonać faworyta.

Potknięcie Kostbetu wykorzystali piłkarzeTVT Teletronik Kartuzy, którzy w niezwykle emocjonująym i zaciętym meczu pokonali Timret Piekło dolne 4-3 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli

Pierwsze punkty w drugiej rundzie zdobyli piłkarze Iuvenesu Kartuzy którzy pokonali 4ML Budowa Kartuzy 5-4. Dwie bramki dające zwycięstwo Iuvenesowi w ostatniej minucie meczu strzelił Rafał Wrzeszcz.

Kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Leźna, którzy zwyciężyli Drink Team II Kolbudy 7-4. Duży udział w tym zwycięstwie miał zawodnik Leźna Krzysztof Bazichowski, który zdobył dla swojej drużyny aż  6 bramek !

Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko 2 kolejki jednak  układ w tabelach poszaczególnych lig zapowiada, że emocje będą do samego końca.