Za nami XI kolejka KHLPN
niedziela, 30 stycznia 2011 21:59
khlpn_21Drużyny startujące w KHLPN ozegrały XI kolejkę spotkań. W tabela Superligi po ostaniej kolece nie drgnęła. Zespoły zachowały swoje pozycje. Niektórych to cieszy, inni nie mogą być zadowoleni.

W Superlidze wiele emocji dostarczył mecz Mściwoj Kartuzy – Maniara Gdańsk. Dla takich spotkań warto przychodzić na widownię oglądać rozgrywki KHLPN. Mecz prowadzony w szybkim tempie gdzie nie brakowało doskonałych sytuacji i co najważniejsze goli. Wynik końcowy 4-2 dla zespołu z Kartuz ale rozstrzygnięcie padło dopiero w ostatnich minutach spotkania.

Nie mniej emocji dostarczył pojedynek pomiędzy Grahamem Sierakowice i Tombudem Kartuzy. Gdy do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 3-0 dla Grahamu chyba niewielu kibiców wierzyło w końcowe zwycięstwo Tombudu. Tymczasem zawodnicy tej drużyny nie złożyli broni i konsekwentnie atakowali bramkę przeciwnika. Konsekwentnie i co najważniejsze skutecznie. Pięć bramek w drugiej połowie pozwoliło pokonać Graham 5-3.

W meczu Drink Teamem Kolbudy – Jan Tynk Żukowo „planowe” zwycięstwo odnieśli zawodnicy zespołu z Kolbud.  Na wysoki wynik  meczu 9-4 duży wpływ miała dobra skuteczność braci Musik, którzy strzelili po 3 bramki.

Pierwsze zwycięstwo w meczu zanotowała drużyna Absolwent Gdańsk, która pokonała Elus Kartuzy 4-1. Tym samym Abslolwent nadal zachowuje szanse na utrzymanie w lidze.

Na zapleczu Superligi trwa zacięta rywalizacja. Na uwagę zasługuje fakt, iż na osiem spotkań tylko jedno zakończyło się różnicą 2 bramek. Pozostałe spotkania zakończyły się różnicą jednego gola bądź remisem !

W I lidze zwycięstwo odniósł lider Syldar Kiełpino. Trzeba przyznać, że Maximus postawił twarde warunki, czego dowodem jest niski wynik spotkania 2-1.

Zacięty przebieg miało również spotkanie Klejna dachy Sierakowice – Zbrójstal Kartuzy. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy 1-1. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w samej końcówce, kiedy to Zbrójstal wykorzystał swoje dogodne sytuacje i odniósł zwycięstwo 4-2.

W meczu Młody Mściwoj Kartuzy – Drink team Kartuzy zespoły podzieliły się punktami. Żadna z ekip nie potrafiła udokumentować swojej przewagi stąd remis 2-2.

Na koniec zmagań 1 ligi Elwoz Szklana pokonał AGD RTV Zarex Kartuzy 3-2. Zarex w tym meczu raczej zaprzepaścił szansę na pozycję medalową natomiast Elwoz dzięki 3 punktom awansował na 3 miejsce w tabeli.

W II lidze pierwsze punkty zdobyła Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy remisując z Leźnem 5-5. Zespół z Kartuz prowadził przez większą część spotkania jednak nie zdołał utrzymać prowadzenia i musiał zadowolić się tylko 1 punktem.

Cenne punkty zdobył TVT Teletronik, który  pokonał 3-2 Iuvenes Kartuzy. Jednak o zwycięstwo wcale nie było łatwo. Zespół TVT zwycięską bramkę strzelił w ostatnich sekundach meczu.

Sensacyjne rozstrzygnięcie zapadło w meczu Drink Team II Kolbudy – Timret Piekło Dolne. Zespół z Piekła Dolnego niespodziewanie pokonał faworyzowanego rywala 4-3. Dodać trzeba, że Drink Team Kolbudy prowadził już 2-0.

Na koniec dnia lider II ligi Kostbet Miszewko pokonał 4ML Budowa Kartuzy 3-2.