Drink Team Kolbudy Liderem Superligi !
niedziela, 16 stycznia 2011 23:37

khlpn_21
Wydarzeniem 9 kolejki KHLPN było spotkanie Superligi Mściwoj Kartuzy – Drink team Kolbudy.

Zespoły wyszły do tego meczu bardzo skoncentrowane i z dużym respektem wobec siebie. Uważna gra w obronie obu drużyn spowodowała, że sytuacji podbramkowych było niewiele a gdy się one już zdarzały to piłka minimalnie mijała słupek bramki lub odbijała się od szczęśliwie interweniujących bramkarzy. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem to mecz mógł się podobać.

Drugą połowę piłkarze z Drink Teamu rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 3 minucie Tomasz Musik „otworzył” wynik strzelając bramkę na 1-0. Od tego momentu Mściwoj z determinacja dążył do wyrównania jednak konstruowanie akcji ofensywnych przy uważnej grze obronnej Drink Teamu przychodziło bardzo trudno. Drink co chwile wyprowadzał bardzo groźne kontrataki, które w każdej chwili mogły skończyć się utratą kolejnych bramek. Gdy na niecałe 3 minuty przed końcem meczu po strzale Sebastiana Krysińskiego piłka po raz drugi wpadła do bramki Mściwoja wydawało się, że jest po meczu. Jednak chwilę później skutecznym trafieniem popisał się  Przybyszewski. Zdobywając bramkę kontaktową dał nadzieję swoim kibicom na cenny remis. Drink jednak na to już nie pozwolił. Wynik końcowy 2-1 dał tej drużynie awans na fotel lidera. Mściwoj z tym samym dorobkiem punktowym zajmuje 2 miejsce.

Na trzecim miejscu niezmiennie Tombud Kartuzy, który pewnie 5-1 pokonał drużynę Absolvent Gdańsk.

Czwarty jest zespół Maniara Gdańsk, który do swojego stanu posiadania dopisuje sobie 6 punktów Ponieważ najpierw pokonał Graham Sierakowice 6-2 a za chwilę w zaległym spotkaniu 6 kolejki zwyciężył Absolventa Gdańsk 7-5. Te punkty dają zespołowi z Gdańska szansę na zajęcie miejsca w pierwszej trójce.

Kolejne cenne punkty do swojego dorobku dopisuje sobie Jan Tynk Żukowo, który pokonał Elus Kartuzy 5-3 i dzięki większej ilości zdobytych bramek opuścił miejsce spadkowe na rzecz właśnie Elusa.

W I lidze na czele Syldar Kiełpino, który tym razem nie dał szans ekipie Drink Somoninio pokonując rywala 5-0.

Po zwycięstwie nad niepokonaną do tej pory ekipą Klejna Dachy Sierakowice drugie miejsce zajmuje Maximus Żukowo. Cztery kolejne zespoły Drink Somonino, Klejna Dachy Sierakowice, Zbrójstal Kartuzy oraz Elwoz Szklana zdobyły do tej pory po 3 punkty. Stawkę pierwszoligowców zamykają Młody Mściwoj Kartuzy oraz AGD RTV Zarex Kartuzy.

W drugiej lidze na czele z kompletem zwycięstw i 6 punktami  Kostbet Miszewko oraz 4ML Budowa Kartuzy. Kolejne miejsca zajmują TVT Teletronik i Drink Team II Kolbudy po 4 pkt.

Rozgrywki KHLPN wkroczyły w decydującą fazę. Do zakończenia zostało już tylko 5 kolejek.

Zapraszamy na spotkania 10 kolejki. Niedziela 23 stycznia od godziny 9.00 hala sportowa przy Gimnazjum nr 1 w Kartuzach.