Za nami 3 kolejka KHLPN
niedziela, 05 grudnia 2010 20:46

khlpn_21W 3 kolejce piłkarze strzelili łącznie 83 bramki. Nie obyło się bez niespodzianek a kilka spotkań dostarczyło ogromnych emocji.

W superlidze najlepszym spotkaniem pod względem emocji był pojedynek  Elusa Kartuzy i Tombudu Kartuzy. Przez cały czas trwała twarda zacięta walka.  Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1-0 dla Tombudu. Ten zespół w drugiej połowie podwyższył na 2-0 jednak już po chwili Elus z rzutu karnego strzelił bramkę kontaktową. Oczywiście to tyko podniosło poziom emocji. W końcówce spotkania bramkę na 3-1 zdobył Dominik Depta ustalając wynik meczu. Jakakolwiek relacja z tego meczu nie odda tego co działo się na parkiecie. Takie mecze trzeba poprostu obejrzeć ...

W  innym ciekawym meczu  Absolvent Gdańsk zremisował z Grahamem  Sierakowice 2-2. Abslovent przez większość meczu prowadził  i wydawało się że mecz jest pod jego kontrolą gdy na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kontaktowa bramkę strzelił Dawid Hejden. Na 30 sek. Przed zakończeniem meczu ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Trzeba zaznaczyć, że zespół z Gdańska tym meczem udowodnił, iż stać go na podjęcie równorzędnej walki w lidze i liczyć się z nim będzie musiała każda ekipa.

Wysokie zwycięstwo odnotowali zawodnicy Drink Teamu Kolbudy, którzy pokonali Maniarę Gdańsk. Kolbudzianie od samego początku  przejęli inicjatywę i konsekwentnie powiększali bramkową przewagę. Końcowy rezultat 9-2 w jak najbardziej zasłużony.

W ostatnim meczu superligi Mściwoj Kartuzy pokonał  Jan Tynk Żukowo 6-2. Mściwoj przez długi czas nie potrafił udokumentować przewagi jaką posiadał w polu. Jan Tynk tymczasem swojej szansy upatrywał  w  kontratakach. Dopiero pod koniec spotkania zawodnicy drużyny z Kartuz poprawili skuteczność i pokonali rywala  6-2

II liga

W grupie A  Elwoz Szklana zwyciężył  TVT Teletronik Kartuzy 4-1. Choć wynik meczu  świadczy o dużej przewadze drużyny ze Szklanej to jednak sam mecz miał zacięty przebieg. Zespół Teletronika ambitnie walczył o kolejne punkty jednak doświadczenie Elwozu spowodowało, że to właśnie ten zespół dopisuje je na swoim koncie.

O dużą niespodziankę postarali się zawodnicy drużyny Leźno, którzy pokonali dotychczasowego lidera grupy A Syldar Kiełpino. Piłkarze z Leźna nie przestraszyli się rywala i już na samym początku strzelili dwie bramki. Syldar zmobilizował się i zaczął odrabiać straty. Ostatnie minuty meczu to prawdziwe oblężenie bramki drużyny z Leźna jednak na drodze piłki do bramki stawał bramkarz lub ta odbijała się od słupków. W ostateczności Leźno pokonało Syldar Kiełpino  6-4

Kolejną  niespodziankę w tej grupie sprawili zawodnicy Młodego Msciwoja, którzy niespodziewanie pokonali  Drink Team II Kolbudy. Mściwoj zaimponował szybką grą. Być może ten element zaskoczył drużynę z Kolbud. Czyżby to oznaczało że młodzież zespołu Mściwoj rozpoczęła walkę o pierwszą czwórkę ?

W  ostatnim meczu tej grupy Drink Somonino pewnie pokonał Iuvenes Kartuzy 8-1.

II liga gr B

Ciężką przeprawę miała drużyna Zbrójstalu Kartuzy, która pokonała Timret Piekło Dolne 5-3. Zbrójstal chyba nie podszedł do meczu odpowiednio skoncentrowany i do przerwy  przegrywał 2-1. W drugiej połowie przede wszystkim dzięki bardzo dobrej skuteczności Daniela Groth  ekipie z Kartuz udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzeba również podkreślić coraz lepszą postawę drużyny Timret. Widać doświadczenie zdobyte w pierwszych dwóch kolejkach procentuje.

Zacięty mecz stoczyły zespoły 4ML Budowa i Kostbet Miszewko. Ostatecznie o jedna bramkę okazali się lepsi piłkarze Kostbetu, wygrywając 4-3.

Cenne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Klejny Dachy Sierakowice. Tym razem młodzi zawodnicy z Sierakowic pokonali Maximusa Żukowo 6-1. W ostatnim meczu tej kolejki AGD RTV Zarex Kartuzy pokonał Kwiaciarnię Zaremba 4-1.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną dwie kolejki. Zapraszamy w sobotę jak i w niedzielę od godziny 9.00