Zwycięstwo PIDM Kunikowski na zkończenie VIII edycji KALPS
poniedziałek, 29 marca 2010 10:05

W sobotę zakończyła się VIII edycja KALPS. Przypomnijmy, że zwycięzcą tegorocznej edycji została ekipa Bat Sierakowice.

Turniejem Prawdy w dniu 27.03.2010 zakończono rozgrywki VIII edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2010. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy ,,A” i ,,B” , które rozegrały mecze każdy z każdym. Najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do finału , drużyny które zajęły drugie miejsca grały o trzecie miejsce. Z grupy ,,A” do finału awansował faworyt Powersystem Kartuzy , z grupy ,,B” PIDM Kunikowski Przodkowo po wygranej z mistrzem ligi BAT Sierakowice 2:0. Finał turnieju był pasjonującym widowiskiem , w I secie Powersystem Kartuzy grający w  swoim najsilniejszym składzie wygrał gładko do 8 i wydawało się , że mecz szybko się skończy wygraną 2:0 Powersystemu Kartuzy. Zawodnicy PIDM Kaunikowski jednak się nie poddali i przy ogłuszającym dopingu zorganizowanej grupy BAT Sierakowice wygrali drugiego seta do 11. Trzeci decydujący set również dla zespołu PIDM Kunikowski Przodkowo i wygrany ,,Turniej Prawdy”. Wszyscy zawodnicy PIDM Kunikowski zasłużyli na słowa uznania ,pokonali dwa najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek BAT Sierakowice i Powersystem Kartuzy i  zasłużenie wygrali ,,Turniej Prawdy „. Chociaż z turnieju nie należy wyciągać daleko idących wniosków , dwie przegrane drużyny BAT Sierakowice były sporą niespodzianką. Trzecie miejsce zajęła drużyna DWS Kościerzyna po wygranej 2:1 z mistrzem ligi BAT Sierakowice. Wyniki turnieju potwierdzają fakt , że poziom tegorocznych rozgrywek był bardzo wyrównany a każdy zespół stać było na sprawienie niespodzianki. Wszystkie sety ze względu na ograniczenia czasowe w turnieju rozgrywane były do 15 punktów. Trzy najlepsze zespoły ,,Turnieju Prawdy” otrzymały puchary i dyplomy.

10. Powersystem Kartuzy – PIDM Kunikowski Przodkowo – 1:2

Po meczu finałowym nastąpiło uroczyste podsumowanie rozgrywek VIII edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowe sezon 2010 i rozdanie pucharów , medali i nagród. Organizator ligi Kaszubskie Stowarzyszenie Sportowe ,,Sokół” i Burmistrz Gminy Kartuzy udekorowali zespoły startujące w tegorocznych rozgrywkach oraz przyznali wyróżnienia indywidualne. Za sportową postawę nagrodę ,,Fair-Play” przyznano drużynie KSS Sokół Kartuzy . Najlepszym zawodnikiem VIII Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej został uznany Andrzej Masiak z drużyny Powersystem Kartuzy. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika odebrał Damian Zieliński z zespołu KSS Sokół Kartuzy. Nagrodą dla najstarszego zawodnika uhonorowany został Janusz Jażdżewski z drużyny Familia u Szadego Borowo. Podziękowania za przygotowanie zespołów do rozgrywek otrzymali kapitanowie drużyn: Karol Treder- PIDM Kunikowski Przodkowo , Marek Labuda -Powersystem Kartuzy , Dariusz Zelewski- BAT Sierakowice. Dyplomami , statuetkami i pucharami udekorowane zostały wszystkie zespoły startujące w lidze. Zespoły pierwszej trójki dodatkowo otrzymały medale. Po złożeniu życzeń świątecznych uroczystość z okazji zakończenia rozgrywek VIII edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej dobiegła końca. Z szatni jeszcze długo słychać było śpiewy i okrzyki radości zawodników mistrzowskiej drużyny BAT Sierakowice.