Tombud i Graham na czele.
niedziela, 20 grudnia 2009 22:03

Odpowiednio Tombud Kartuzy w Superlidze i Graham Sierakowice w II lidze świąteczną przerwę spędzą na fotelu lidera.

W superlidze najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Tombudu Kartuzy z Drink Teamem Kolbudy. Ekipa z Kolbud postawiła bardzo wysoko poprzeczkę swojemu rywalowi. Tombud zaczął mecz pressingiem atakując przeciwnika już na jego połowie. Jednak po kilku minutach Drink uspokoił swoja grę i zaczął również przeprowadzać niebezpieczne sytuacje. W 10 min po bramce Wołyńca nieoczekiwanie zespół z Kolbud wyszedł na prowadzenie.. Tombud dążył do szybkiego wyrównania jednak w jego akcjach było sporo nerwowości. Konsekwentna gra drużyny z Kartuz doprowadziła jeszcze przed przerwą do wyrównania. W drugiej połowie meczu nadal oglądaliśmy zacięte spotkanie jednak bramki strzelali wyłącznie piłkarze Tombudu. Końcowy wynik meczu 4-1.

Najlepszy swój mecz w tym sezonie zagrał ostatni w tabeli Elus Kartuzy, który podejmował P.W. Millenium Leszno. Do przerwy na tablicy widniał wynik remisowy 1-1. Jednak w drugiej połowie ostro do pracy wzięli się zawodnicy z Leszna. Strzelili 3 bramki i wygrali 4-1 dzięki czemu zajmują 3 miejsce w tabeli.

W pozostałych meczach wicelider Mściwoj Kartuzy wysoko pokonał zespół PPHU Malek Jelonko 9-1. Był to ostatni mecz Malka pod tą nazwą ponieważ od najbliższej kolejki będzie grał jako Rob-Bud Puzdrowo.  Równie wysoko Grunke Somonino pokonało rywala zza miedzy Karud Kiełpino 8-0

W 2 lidze odbył się mecz, w którym lider Graham Sierakowice podejmował zespół z drugiego miejsca w tabeli Elwoz Szklana. Już na samym początku Graham strzelił gola dzięki czemu mógł kontrolować przebieg meczu. Elwoz dążył do wyrównania jednak jego akcje przeprowadzane były w zbyt wolnym tempie, natomiast Graham co chwilę nękał rywala groźnymi sytuacjami podbramkowymi.

W sumie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Grahamu 6-1. Sporo emocji natomiast dostarczyło spotkanie zespołów środka tabeli: 4ML Budowa Syldar Kartuzy podejmował Zbrójstal Kartuzy. Obie drużyny  miały świadomość, że porażka w tym meczu do minimum ograniczała szanse na zajęcie miejsca w czołówce drugoligowej tabeli. Sam mecz był bardzo zacięty i wyrównany ale większą skutecznością popisali się zawodnicy Zbrójstalu i to oni wygrali 4-1

Niełatwą przeprawę mieli również zawodnicy Jan Tynk Żukowo, którzy podejmowali zespół Iuvenesu Kartuzy. Ambitna ekipa z Kartuz, po raz kolejny udowodniła, że za darmo punktów nie oddaje. Żukowianie wygrali 4-2 choć do przerwy tylko remisowali 1-1. To zwycięstwo pozwoliło awansować im na 2 miejsce w tabeli.

Również zacięty i wyrównany mecz odbył się pomiędzy zespołami Kwiaciarni Zaremba Kartuzy i Justa&Blumi Przywidz. Wiekszą skuteczność wykazali zawodnicy z Przywidza i w konsekwencji wygrali 3-1.

W pozostałych meczach 2 ligi Kosbet Fam Miszewko pokonał Klejnę Puzdrowo 9-3, Naftokor Nowa Karczma okazała się lepsza od Pizzerii Feniks Kartuzy wygrywając 5-3 a AGD RTV Zarex Kartuzy zwyciężył Wodjar Ostrzyce 4-2.

W klasyfikacji kibiców na pierwszym miejscu z 39 punktami prowadzi Brunon Cyman tuż za nim z 38 punktami plasuje się Dawid Markowski trzeci jest Maciej Papina – 32 punkty.

Najbliższa kolejka odbędzie się 3 stycznia od godziny 10.00. Zapraszamy.