Za nami 2 kolejka KHLPN
niedziela, 29 listopada 2009 22:19

Rozegrano 2 kolejkę KHLPN. Już pierwszy poranny mecz pomiędzy Zbrójstalem Kartuzy  a Kwiaciarnią Zaremba dostarczył sporo emocji.

Obie drużyny w pierwszej kolejce zanotowały zwycięstwa a ci drudzy dzięki wysokim 10-0 nad Iuvenesem cieszyli się z pierwszego miejsca w tabeli II ligi. Ten mecz miał dać odpowiedź na to, o co faktycznie będą walczyły te drużyny. Pierwsza połowa, która zakończyła się bezbramkowym remisem prowadzona była w bardzo szybkim tempie i obfitowała w wiele sytuacji bramkowych, jednak znakomicie spisywali się bramkarze obu ekip. Bardzo dobrze 2 połowę rozpoczęli zawodnicy Zbrójstalu, którzy szybko strzelili bramkę, jednak już po chwili Kawiaciarnia doprowadziła do remisu. Im dłużej trwał mecz tym coraz bardziej uwidaczniała się przewaga Zbrójstalu. a końcówka meczu zdecydowanie należała do nich. Ostatecznie Zbrójstal wygrał mecz 6-1.

Wiele dramaturgii miały również pozostałe poranne mecze 2 ligi. Najpierw ambitny Naftokor, który już przegrywał z Klejną Puzdrowo 3-1 grając bardzo ambitnie zdołał, grając w osłabionym składzie, strzelić kontaktową bramkę a póżniej dokładając do tego kolejne wygrał mecz mecz 3-1. Również zacięte spotkanie rozegrali zawodnicy Wodjaru Ostrzyce i Graham Sierakowice. Początek należał zdecydowanie do tych pierwszych. Po kilku minutach gra prowadzili już  2-0 jednak niefrasobliwość zawodników doprowadziło do tego, że Wodjar stracił kolejno 6 bramek. W tym momencie zaczął się pościg zespołu z Ostrzyc. Teraz oni strzelili kolejne 3 bramki i sprawa zwycięstwa była znowuż otwarta. W samej końcówce Graham jednak  strzelił kolejną bramkę pieczętując swoją wygraną. Końcowy wynik 7-5.

Bardzo zacięty i wyrównany był również mecz pomiędzy Elwozem Szklana i Kostbetem Miszewko. Chocież w meczu padły tylko dwie bramki to emocji było wiele a oba zespoły udowodniły że będą się liczyły w stawce zespołów 2 ligi.

Po tym meczu na parkiet wyszli zawodnicy Superligi. Pierwsze dwa mecze nie dostarczyły wielu emocji. Najpierw Mściwoj zdecydowanie pokonał Karud Kiełpino a następnie Malek Jelonko nie bez trudu wygrał z Elusem. Elus w tym meczu mógł pokusić się o zwycięstwo jednak brak skuteczności spowodował że zanotował kolejną porażkę.

Licznie zgromadzona publiczność na pewno nie nudziła się na meczu Grunke Somonino – Tombud Kartuzy. Jak się później okazało był to najlepszy mecz tego dnia. Faworyt do końcowego zwycięstwa Tombud zaczął bardzo dobrze a pięknym strzałem w samo okienko popisał się Artur Formela. Za chwile jednak z rzutu karnego wyrównał Przybyszewski i mecz zaczął się od nowa. Jeszcze przed przerwą bramkę dla Tombudu strzelił M. Pytka

W drugiej połowie Grunke ambitnie dążyło do zmiany niekorzystnego wyniku jednak znakomicie tego dnia bronił Zengierski. To co nie udawało się zawodnikom z Somonina znakomicie wychodziło napastnikom Tombudu. Kolejno D. Papina M.Pytka i P. Pytka umieszczali piłkę w siatce przeciwnika. Wynik końcowy 5-1 dla Tombudu. Rywalizację w Superlidze tego dnia zakończyły zespoły P.W. Milenium Leszno i Drink Team Kolbudy. Początek spotkania zaczął się dobrze dla drużyny z Kolbud, która dość szybko strzeliła bramkę na 1-0. Jednak zespół z Leszna powoli nabierał właściwego rytmu gry. Do przerwy wynik remisowy 2-2 dawał nadzieje na punkty dla Drink teamu jednak w drugiej połowie na 4 trafienia Millenium Drink zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem.

Po meczach Superligi na parkiet ponownie wyszli zawodnicy drugoligowi. Najpierw Justa&Blumi Przywidz wysoko pokonał Iuvenes 11-4 następnie równie wysoko 4ML Budowa-Syldar Kartuzy pokonał Pizzerię Feniks Kartuzy 9-1 a na koniec Jan Tynk Żukowo wygrał z ZGD RTV Partner Zarex Kartuzy 5-2.

Warty odnotowania jest również fakt iż podczas 2 kolejki padła bramka nr 100 a strzelił Michał Leśniczak. Z tej okazji sponsor rozgrywek Restauracja Americana ufundowała dla tego zawodnika swój specjał. Przewidujemy że kolejna pizza przy okazji bramki nr 200 zostanie „ustrzelona” już podczas najbliższej kolejki.

Już w niedzielę 3 kolejka a w niej największym wydarzeniem będzie mecz Tombudu Kartuzy z Mściwojem Kartuzy.