Końcowe rozstrzygnięcia VII edycji KALPS
niedziela, 19 kwietnia 2009 19:07

Ostateczna klasyfikacja VII edycji Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2009r.

X

Przed ostatnią kolejką rozgrywek ligowych wiadomo było ,że III miejsce zapewniła sobie drużyna UKS Klukowa Huta , VI –FAMILIA u Szadego Borowo i X – KRASNALE Kartuzy. Miejsca pozostałych drużyn zostały rozstrzygnięte w ostatnich spotkaniach. O miejsce I walczyły drużyny POWERSYSTEM Kartuzy i PIDM Kunikowski Przodkowo w bezpośrednim pojedynku. Można powiedzieć , że z dużej chmury spadł mały deszczyk. PIDM Kunikowski jedynie w I secie walczył i prowadził wyrównaną walkę z POWERSYSTEMEM Kartuzy, a prowadzenie zmieniało się prawie po każdej akcji. Otwarcie seta I i pierwszy remis 5:5,do stanu  11:11  jednym lub dwoma punktami prowadził PIDM Kunikowski. W drugiej połowie seta lekką przewagę uzyskał POWERSYSTEM, ale PIDM Kunikowski wyrównał i doprowadził do stanu 20:20 . W końcówce seta prowadził PIDM Kunikowski 23:21,24,23 i miał piłkę setową , która mogła zadecydować o przebiegu całego spotkania. POWERSYSTEM Kartuzy obronił się i wyrównał na 25:25 ,w samej końcówce  każda z drużyn mogła wygrać tego seta 26:26,27:27,27:28 i ostania piłka 27:29 szczęśliwa dla POWERSYSTEM Kartuzy. W drugim secie od początku zdecydowaną przewagę uzyskał POWERSYSTEM Kartuzy i wygrał 25:13 i mecz na szczycie 2:0. Bardzo dobrze funkcjonował w POWERSYSTEMIE blok szczególnie w II seci, jedynie Karol Treder i Sławomir Formela zdobywali punkty ze swoich ataków pozostali zawodnicy PIDM Kunikowski przebijali się przez blok sporadycznie. Bardzo podobały się piękne ataki zawodników POWERSYSTEMU z krótkiej , które efektownie kończył zdobywając najwięcej punktów w meczu Andrzej Masiak. Po wygraniu drugiego spotkania z BAT Sierakowice 2:0, POWERSYSTEM Kartuzy po raz trzeci z rzędu został Mistrzem Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wicemistrzem z takim samym dorobkiem punktowym został ponownie PIDM Kunikowski Przodkowo. W innych meczach dwie wygrane DWS Kościerzyna nie zagwarantowały jej IV miejsca w końcowej klasyfikacji. Bat Sierakowice wygrał spotkanie z PUB Kapitol Kartuzy 2:0 i lepszym stosunkiem setów wyprzedził DWS Kościerzyna.  Nie udało się poprawić końcowych lokat drużynom KSS Sokół Kartuzy i UKS Orzeł Kartuzy , które przegrały swoje spotkania. Spotkanie POWERSYSTEM Kartuzy – BAT Sierakowice było ostatnim 90 meczem Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Poziom tegorocznych rozgrywek był bardzo wyrównany o czym świadczy końcowa punktacja poszczególnych drużyn.

Trzeba pochwalić wszystkie drużyny startujące w tegorocznej VII edycji za poważne potraktowanie rozgrywek i swoich przeciwników , co pozwoliło rozegrać 90 meczy w zaplanowanych terminach .

25:12,25:17

25.04.2009r rozegrany zostanie ,,Turniej Prawdy”. O godzinie 17.00 zostanie rozegrany ostatni  mecz po którym odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek.