VI kolejka KALPS
wtorek, 24 lutego 2009 08:50

Odbyły się kolejne spotkania w ramach Kartuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Mecz koszykówki pomiędzy drużynami KSS Sokół Kartuzy z Pogonią Lębork ograniczył VI kolejkę Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej do 6 meczy. Zaczęło się od spotkania DWS Kościerzyna –BAT Sierakowice, które miało dwie odsłony. W I secie gra była wyrównana ale inicjatywę posiadał BAT , który wygrał seta do 22. Drugi set miał bardzo dziwny przebieg , drużyna DWS Od początku uzyskała dużą przewagę , która w drugiej 10 seta wynosiła nawet 8 punktów 19:11. Kiedy wydawało się , że trzeci set jest kwestią czasu , zaczęła grać drużyna BAT ,skutecznie blokowała i po swoich atakach seryjnie zdobywała punkty . Doprowadziła do wyrównania 22:22, w końcówce seta zdobyła kolejno trzy punkty i wygrała zdawałoby się przegrany set 23:25. Następne dwa spotkania były również bardzo emocjonujące , ponieważ grały drużyny reprezentujące podobny poziom UKS Klukowa Huta , BAT Sierakowice i DWS Kościerzyna. Rywalizacja zakończyła się remisowo , każda z drużyn zdobyła po 1 punkcie wygrywając po jednym spotkaniu. W meczu 4 i 5 przewaga drużyny POWERSYSTEM była ogromna , bez większego wysiłku wygrała mecze z PUB Kapitol Kartuzy i BAT Sierakowice. W ostatnim meczu drużyna KRASNALI nie dała rady odmłodzonej drużynie PUB Kapitol Kartuzy .