17:25,23:25

POWERSYSTEM Kartuzy – KSS Sokół Kartuzy

2:0

25:13,25:13

V kolejka skrócona przez mecz koszykówki nie przyniosła większych niespodzianek. W pierwszych dwóch meczach drużyna KRASNALI Kartuzy przegrała zdecydowanie z FAMILIĄ i UKS Klukowa Huta. Młodzi zawodnicy drużyny KRASNALI Kartuzy muszą się jeszcze sporo nauczyć aby toczyć wyrównane pojedynki w lidze. Trzecie spotkanie to rywalizacja FAMILII z UKS ORZEŁ Kartuzy. Mecz wyrównany w I secie z przewagą kilku punktów drużyny FAMILII od początku seta. W drugim gra drużynie UKS ORZEŁ całkowicie się posypała , szczególnie w odbiorze zagrywki. II set przegrany w rzadko oglądanym stosunku 25:6. Czwarte spotkanie pomiędzy KSS Sokół i UKS Klukowa Huta trwał trzy sety. I set bez problemu wygrała drużyna UKS Klukowa Huta , drugi przy prowadzeniu od początku seta 4,5 punktami przez drużynę KSS Sokół w samej końcówce UKS Klukowa Huta gonił wynik ale nie zdołał wygrać tego seta. Trzeci set wygrany bez problemów przez zawodników UKS 5:15. Ostatnie dwa spotkania to pokaz dobrej siatkówki przez dwukrotnego mistrza ligi POWERSYSTEM Kartuzy. Z drużyną UKS Klukowa Huta , POWERSYSTEM uzyskał w I secie przewagę od stanu 7:7 do 13:20 aby wygrać 17:25. II set to również przewaga zawodników drużyny POWERSYSTE 11:10,18:14,22:18. W końcówce seta UKS grając ofiarnie w obronie gonił wynik i zmniejszył przewagę do dwóch punktów. Spotkanie z KSS Sokół przebiegło bez historii ,przewaga drużyny POWERSYSTEM Kartuzy była bezdyskusyjna , a na wyróżnienie zasłużył Tomasz Hein za piękne bloki na atakujących drużyny POWERSYSTEM Macieju Graban i Jarosławie Garczyńskim.

Skład drużyny POWERSYSTEM – Marek Labuda-kapitan ,Maciej Graban, Andrzej Masiak, Aleksander Lech, Jarosław Garczyński , Robert Leik , Wojtek Wojciechowicz

W rozgrywkach prowadzą zespoły, POWERSYSTEM Kartuzy i PIDM Kunikowski Przodkowo które w 6 rozegranych meczach zdobyły po punktów.

Następna kolejka 21.02.2009 od godz:9.. do 14.00, o godzinie 16.00 mecz koszykówki z Pogonią Lębork.